Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes-e a Volános büntetés,...

Érvényes-e a Volános büntetés, ha az aláírt tanúsítvány hamis adatokat közöl?

Figyelt kérdés

Tegnap egy váci helyi Volánbuszos járaton nem vettem jegyet, csak a buszsofőrnek adtam egy százast, de sajnos ellenőrbe botlottam. Teljesen jogosnak tartom a büntetést, bár kicsit meglepő, hogy 9000 Ft-ra büntettek meg. Mindenesetre kaptam egy csekket 9000 Ft-ról és aláírtam egy tanúsítványt, aminek az apróbetűjét ott a helyszínen nem olvastam át. Ma viszont megtettem és ott az szerepel, hogy a 48/2007(IV.26).GKM rendelet alapján 6000 Ft pótdíjat kell fizetnem. Ma felhívtam az illetékes irodát ezzel az érdekes ellentmondással kapcsolatban és azt mondták, hogy elvileg azóta frissült a szabályzat és a tanúsítványon a 6000 ft-nak áthúzottnak kéne lennie és helyette ott kell, hogy szerepeljen a 9000Ft. Az enyémen nincs áthúzva, semmilyen változtatás nincs, ide simán 6000 Ft van írva. Az iroda mondta, hogy utánanéznek a dolognak, hívjam vissza őket 10 perc múlva. Addig nem akarok velük beszélni, amíg nem hallottam egy-két hozzáértő ember véleményét arról, hogy így érvényes-e a büntetés. A tanúsítvány, amit aláírtam hamis adatokat közöl, egy olyan pótdíj csekk száma van rajta, ami 9000 Ft-ot akar velem befizetni, pedig a tanúsítványon 6000 Ft szerepel. Érdekelne a véleményetek ezzel kapcsolatban, minden hasznos tanácsot előre is köszönök!


P.S.

Természetesen szégyellem, hogy így próbálok kibújni a büntetés alól, de 9000 Ft az már túlzás és nem teljesen ingyen akartam utazni, a buszosnak adtam egy százast, mert inkább az ő zsebébe menjen, mint a végkielégítést hetente kapó vezérigazgatóknak.


2010. júl. 22. 14:00
 1/2 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy jelenleg 6000 Ft a helyszíni büntetés, és akkro emelkedik az általad említett összegre, ha x napon belül fizeted be, és utána megint tovább emelkedik az idő előrehaladtával. Szerintem sajnos, nem sok mindent tudsz tenni, de azért próbáld meg, lehet még el is engedik.
2010. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lyon válasza:
Ne hagyd magad! Kitartás....szerintem nem fogsz annyit fizetni....
2010. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!