Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor a metróból kifelé...

Amikor a metróból kifelé megnézik a jegyemet, akkor miből tudja pontosan az ellenőr, hogy az érvényes-e?

Figyelt kérdés
Mindig van a jegyen egy alig látható hosszú számsor, de mondjuk én abból nem tudnám megmondani, hogy az érvényes-e.
2011. okt. 13. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször lesz@rják, hogy érvényes-e, csak ránéznek és továbbengednek. Nálam egyszer nézték meg csak részletesebben, szerencsére pont érvényes volt.
2011. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A jegykezelés dátuma és az időpontja (nap, óra, perc) van a számokban.
2011. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 yuda ***** válasza:
78%
Ahogy utolsó írta úgy van, ránézésre az órát, percet nézik...már hozzá van szokva a szemük, tudják hol nézzék,mit keressenek, elég egy pillantás és tudják.
2011. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom az állomás kódja is rajta van mert csak abból tudja,hogy a szakaszjegy érvényes-e.
2011. okt. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
És az állomás kódja is rajta van. Vagy legalábbis addig rajta volt, amíg egy jegy csak egy, megszakítás és átszállás nélküli utazásra jogosított.
2011. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De rohadt messziről nézik és szinte nem is látják, már mondják, hogy köszi. Úgyhogy szerintem nem nézik meg, hogy érvényes-e. Legalábbis napijegynél biztos, hogy nem látják.
2011. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A metrón nagyon régóta nincsenek ellenőrök, csak biztonságiak, akik akkor is tovább engednek fapofával, ha vécépapírt mutatsz nekik. Az egyetlen dolog amire beindul az agyműködésük egy fiatal lány formás hátsója.
2011. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akik kifelé nézik meg a jegyet, azok igenis ellenőrök újabban már közteresekkel együtt is, a biztonságiak befelé nézik a jegyeket, és van, hogy megnézik rendesen.

A jegyre nyomtatott számsor eleje az állomás kódja, a vége pedig a jegykezelés időpontja, így a szakaszjegy érvényességét is ellenőrizni tudják.

2013. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Én közel három hétig jártam lejárt bérlettel, meg sem nézték, mi van rápecsételve. Fellépés kérdése az egész, ha határozott vagy, gyakran rá sem hederítenek. (Amikor észrevették, hogy lejárt, kivettem, mögötte ott volt az érvényes.)
2013. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!