Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nekem van egy Volánbusz...

Ha nekem van egy Volánbusz bérletem, akkor más, azonos útvonalon, de más célállomással közlekedő busszal is utazhatok?

Figyelt kérdés
Tehát a lényeg: van egy bérletem Budapest és Dömsöd között. Arra vagyok kiváncsi, hogy ezzel utazhatok-e olyan járaton, ami csak Kiskunlacházáig megy (eggyel Dömsöd előtt van, dömsödi járatok is érintik)? Illetve hogy utazhatok-e mondjuk egy délegyházi busszal Dunaharasztiig pl., mert Dunaharasztiig (Taksonyig, de ott nem áll meg a dömsödi buszok többsége) közös az útvonal. Köszönöm szépen!

2020. jan. 26. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azonos útvonalon, rövidebb távon igen. Hosszabb.távon is, de amennyivel tovább mész, oda jegyet kell venni. Más útvonalra viszont nem érvényes.
2020. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

„3.5. A viszonylati érvényességű általános bérlettel az utazás az érvényességi viszonylat közbeeső állomásain vagy megállóhelyein is megkezdhető, illetve befejezhető vagy megszakítható.”

A VOLÁNBUSZ ZRT. ÜZLETSZABÁLYZATA

A KÖZFORGALMÚ MENETREND SZERINTI SZEMÉLYSZÁLLÍTÁSI SZOLGÁLTATÁSRA ÉS AZ AHHOZ KAPCSOLÓDÓ SZOLGÁLTATÁSOKRA

Egységes szerkezetű szöveg

Hatályos: 2020. január 1-től

(78. lap teteje)

[link]

2020. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát akkor a busz mehetne éppen teljesen más irányba is, viszont ha van legalább két olyan megállója, amit az én bérletem lefed, akkor mehetek rajta, igaz? :)
2020. jan. 26. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:
» Köszönöm szépen! Tehát akkor a busz mehetne éppen teljesen más irányba is, viszont ha van legalább két olyan megállója, amit az én bérletem lefed, akkor mehetek rajta, igaz? :) « és ha a két megálló közti megállókat is lefedi a bérleted (ugyanaz az út, vagy olyan viszonylatban tér ki, ami fel van tüntetve a bérleteden „Útirány/átszállási hely” megjelöléssel; kivéve a „zsákfalukba” való behajtást és visszatérést, mert az nem számít eltérésnek, a megtett úthosszba sem számítják be).
2020. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!