Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budaörsiek! Mi a különbség a...

Budaörsiek! Mi a különbség a környéki helyi bérlet és a környéki helyi bérlet 5 km-es között?

Figyelt kérdés

Azt látom a BKK oldalán, hogy az 5 km-esnél több buszjárat van.


Akkor a különbség csak annyi, hogy több busz használható? Vagy ezek messzebbre is mennek?


A lényeg, hogy elég a simát megvennem, ha kizárólag csak Budaörsön, max az IKEAig szeretnék elmenni busszal?


Illetve, megvehetem diákként a kedvezményeset, ha lakcímem nincs oda bejelentve vagy a rendeset kell vennem így, mivel papíron nem ott lakom?


2020. febr. 2. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az 5 km-es Budapest határától számítva 5 km-ig érvényes, a sima 5 km-en túl is. Ha jól tudom az 5 km-en túli csak a Törökbálintra menő buszokra kell, minden másra elég az 5 km-es. Helyi diákbérletet nyugodtan vehetsz, de városhatárt átlépő helyközi bérletet csak akkor, ha a lakhelyed az egyik, az iskolád a másik városban van. Tehát egy budaörsi és egy budapesti helyi diákbérletet vehetsz, és a két városon belül utazhatsz, de a városhatár átlépéséhez külön jegy kell.
2020. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A környéki helyi bérlet az adott településen belül érvényes.

A környéki bérlet (x km) lényegében egy helyközi bérlet, az első budapesti megállótól érvényes x km-ig.

Sokszor csak jogi különbség van köztük.


Innen ki tudod bogarászni mindegyik bérlettípusnak a szakaszhatárait:

[link]

[link]


Megveheted a kedvezményeset, csak nem használhatod, mert azt csak az iskola és a lakhely között veheted.

(Igaz, más település, de nekem soha nem nézték meg a diákigazolványon a lakhelyet, max. a matricát.)

2020. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 köszi!


Most már értem.


Ment a zöld.:)

2020. febr. 2. 14:15
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Most láttam a válaszod.


Köszi neked is, megnézem a linket.


Ment a zöld.

2020. febr. 2. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!