Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsoffőröknek kötelessége...

A buszsoffőröknek kötelessége babakocsit, mozgáskorlátozott embereket fel-le segíteni a buszról?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó hogy alacsonypadlósnál kinyitja-e a rámpát, nyilván azt mindenki megteszi.


De most ha egy babakocsi tiszta ragacs, ha egy idős ember talán ebben az évezredben még nem látott fürdőt, akkor azoknak kötelessége segítenie?


Gondolom busztársaságonként változhat, pl a volánbusznál? Nem találtam szabályzatba.


2020. febr. 3. 16:54
 1/4 A kérdező kommentje:

Nyilván magas padlós buszról van szó.

Csak ma láttam egy vitát, érdeklne hogy amúgy kell-e ilyen esetben, én sem nyúltam volna hozzá.

2020. febr. 3. 16:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szennyezett tárgyat vagy személyt szállítani sem köteles, nem hogy felsegíteni.
2020. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt a felszállását is megtagadhatja, mivel azzal a többi utast veszélyeztetné a fertőzés miatt.
2020. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Elméletileg igen, gyakorlatilag általában nem segítenek akkor sem, ha tiszta, illetve felengedik akkor is, ha koszos.
2020. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!