Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tennél valamit ha tudnád,...

Tennél valamit ha tudnád, hogy a szomszédod visszaél a mozgáskorlátozott kártyával?

Figyelt kérdés

Van egy szomszédom neki a család minden tagja használja a rokkant kártyát az utcánk fizetős parkoló a nő jár futni, a fia is a nő meg a fia felváltva használják a kocsit, ügye a rokkant kártya arra terjed ki, hogy ha mozgásában korlátozott személyt szállít a polgár akkor használhatja, lecseng, hogy amit tesznek visszaélés.


Igazságtalan pl. velünk szembe már az egész, mert én pl. havi bérletet veszek mert 1 családba 2 autó parkolhat évi 16 ezerért nekünk meg 3 van (neem nem x6-os egyik sem, kb annyi az összege a 3-nak mint 4 használt abroncs egy x6-os BMW-re) a másikra havi 5ezer.


Ami meg mellette szól, hogy ne legyek vamzer, magyarok..., és lehet mivel új autó kell a pénz hitelre és olcsóbb volt kérni rokontól kártyát..


Ti mit tennétek? Felvételel (mivel pont a megszokott helyemre álltak amit figyeltetek kamerával) ,rendelkezek, csak egy mentés kéne és bizonyíték máris.


Mondjuk nem lényegi a dolog, csak aludni nem tudok és akkor gondoltam leírom ezt, biztos megosztó kapok majd hideget meleget, de érdekel mit tennél.


2019. dec. 8. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Neki rosszabb lesz neked meg nem lesz jobb. Csalj te is ha akarsz de másoknak ne tegyél be. Maga dolgával foglalkozna mindenki, többre jutna.
2019. dec. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Közterületet nem is figyelhetne a kamerád. Szóval ő is felnyomhat téged.
2019. dec. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
78%
Hát szerintem gáz, hogy használja a rokkantkártyát. Nem azért, mert téged ez idegesít stb, hanem azért, mert másoktól elveszi a lehetöséget akiknek talán tényleg szüksége lenne rá, hogy ott parkoljanak.
2019. dec. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
A kérdésedre válaszolva, nem tudom mit tennék, bocs az offért. Elözö voltam.
2019. dec. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
24%
Semmit... Nem vagyok önkéntes rendőr
2019. dec. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
5-ös, az azért elég komoly probléma, ha valaki olyanok elől foglalja a helyet, akiknek ténylegesen szüksége volna rá a valós mozgássérült mivoltuk okán. Egy ilyen elintézni azzal, hogy “nem vagyok önkéntes rendőr”, az nem más, mint álcázott, cinkos félrenézés. Én első körben a MEOSZ-szal konzultálnék, hogy mi a teendő ilyen esetben.
2019. dec. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
#6-os, szerintem nem az a baj, hogy rokkanthelyre állnak be, hanem hogy nem fizetnek a sima parkolásért. Én igazából semmit nem tennék, valószínűleg minden 2. szomszédomnak vannak ilyen stiklijei (lóg a bkv-n, kaját lop a munkahelyről, stb.), ez max látványosabb.
2019. dec. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Gyönyörűen látszódik, mi a fő baj az itthoni vezetési kultúrával :)

"Nem az én dolgom", "nem vagyok önkéntes rendőr", "minek néz közterület fele a kamerád" (most attól függetlenül, hogy lehet-e, vagy se)... És a többi...


Olyan ruszkis. Amíg rendőr nem látja, addig mindegy. Amúgy meg miközödhozzá.


Ugyanezen az alapon nyugszik a csikkeldobás, piroson áthajtás, gyorshajtás, buszsáv jogtalan használata, szabálytalan/bunkó parkolás, telefonozás.


Amíg nem kérjük számon egymást, vagy a rendőrségi hozzáállás nem változik, ez csak egyre rosszabb lesz. Érdemes megnézni egy két orosz videót, főleg a StopXam (SADB) csatornán, hogy akarjuk-e mi azt? Csak mert az irány az. A számonkérés azért hatékony, mert társadalmi nyomást helyezünk az egyénre. A konformitás igen erős formálóerővel bír, mint azt pszichológusok már kiderítették korábban.

2019. dec. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk a kamera az tényeg szabálytalan, de az mennyire az, hogy nekem tolat valaki platóssal, meg sem nézi és annyit sem ír rá, hogy "szia Peti vagyok, sokan látták, hogy neked mentem szóval írnom kell, bocsi tényleg" , nem csak elmegy..

Tudom, hogy a személyiségi jogok sérűlnek és jobb lenne ismeretlent keresni meg lakossági felhívás meg fizetni a saját kárt mert 1 hónap után úgy is lezárják, aztán kapjam bé.

Vagy mondjuk azt, hogy három csávó kulcsot próbálgat a kocsimba az is feledhető ( vissza is jöttek este csak celtlire ráírtam, hogy "mosolyogj mert ott a kamera" , és hírtelen el is mentek..

Jobb lett volna ha vagy ellopják vagy kirámolják a kocsim, persze, én meg oldjam meg a munkába járást.


Na, de elég. A kamera marad.


Nem, nincs is az utcánkba mozgáskorlátozott parkoló, sima lakóövezet.


Amúgy meg lassan ahogy nézem van most ez a közmunkásból közrendőr program, egyre inkább kellenek az önkéntes rendőrök..

2019. dec. 8. 10:39
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Le lehet pontozni a sok kis érzékenynek de ez a valóság. Én meg kártya nélkül is elfoglalok rokkanthelyet ha nincs más. Nehogy már zavarjon valakit hogy a városomba betévedő 2 rokkanttól elveszek egy helyet az 5ből.
2019. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!