Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolvány nélkul vennék...

Diákigazolvány nélkul vennék diák jegyet?

Figyelt kérdés

Ha csak egy ellenőrző van nálam es diák nincs akkor azt felmutathatom igazolvány helyett vagy elküldenek úgy is? (Benne hiteles félévi bizonnyítvány dátummal stb.)

(BUSZ)



2020. febr. 13. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
16 év felett diákigazolvánnyal igazolod, hogy diák vagy.
2020. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak a diákigazolványt/ideiglenes diákigazolványt fogadják el a kedvezményes jegyhez.
2020. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hogy a bizonyítványt, de még az iskolalátogatàsi igazolást sem fogadjàk el , csak és kizárólag diákot, ha az ideiglenes(tehát a4es papír) még személyit is van hogy kérnek hozzá.
2020. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1#


Nem csak 16 év felett.


Egyszer iskolába menet 30 percen át vitatkoztam egy BKV ellenőrrel, akinek mondtam, hogy 15 éves vagyok. Mutattam személyit is és elmondtam neki többször, hogy illegális lenne ha nem lennék diák. 16 éves korig van tankötelezettség.


Majd megmutattam az ellenőrzőm és a táskám tartalmát, hogy csak iskolai dolgok vannak benne, amit nem hordanék magammal reggel 7:30kor, csak hogy megtévesszem a lasabb BKV ellenőröket.


Ő meg elmondta nekem, hogy elhiszi, hogy diák vagyok, de kell a diákigazolvány és hogy előtte jöttek a rendőrök egy hasonlóan diákért akinek nem volt ott a diákigazolványa.


... de gondolom abban az esetben a diák kicsit túlkönnyen belenyugodott a helyzetbe és problémáskodtam, veszekedtem és addig mondtam el többször az ellenörnek, hogy "lehetetlen lenne hogy nem vagyok diák", míg el nem engedett.


Szóval tapasztalatom szerint nem érdekli őket, csak azért jutottam ki a helyzetből mert határozottan ellenérveltem és megvédtem magamat.


(Itt 16 éves lehettem, most 22 vagyok, de nem hiszem, hogy sokat változott volna a világ :) )

2020. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval: 14 év alatt alanyi jogon 50 % kedvezmény jár, elég az életkort igazolni (pl. személyi).

14 év felett csak diákigazolvánnyal jár az 50 % kedvezmény. Matrica viszont csak attól a tanévtől kell, aminek kezdetekor a 16. életévét a diák betölti. Ezt sok sofőr sem tudja, hallottam már sofőrt diákkal vitatkozni, aki éppen betöltötte a 16-ot, hogy matrica nélkül nem adhat neki diákjegyet.

Semmilyen más papírra diákkedvezmény nem jár (bizonyítvány, iskolalátogatási, ellenőrző stb.). Ideiglenes diáknak is csak az ilyen céllal kiállított A4-es papírt fogadják el.

2020. febr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a rendszer tényleg idejétmúlt, hiszen 16 éves korig mindenki tanköteles, de a régi rendszerből megmaradt a 14 év a a kedvezményrendszerben, és eddig lusta volt bárki is belegondolni, és hozzáigazítani a mai korhoz.
2020. febr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat ☺️
2020. febr. 14. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!