Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kelenföld vasútállomást miért...

Kelenföld vasútállomást miért nevezték vissza Budapest-Kelenföldre?

Figyelt kérdés

9 évig előtag nélkül csak Kelenföld volt a neve (a 2010-es menetrendváltáskor nevezték át, a 2019-esnél meg vissza). Úgy tudom a MÁV nem támogatja a kötőjeles neveket, és ahol tudja egyszerűsíti, így lett pl. Budafok-Hárosból Háros, Budafok-Belvárosból Budafok stb. Ennek ez teljesen ellentmond.

Ráadásul most újra megtörténhet majd az, ami korábban többször előfordult, hogy a külföldi turista meglátja a Budapest-Kele... feliratot, és felugrik, rohan leszállni, hiszen ez a név alig pár karakterben különbözik a Budapest-Keletitől.



2020. febr. 26. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Idő közben áttértek a 8 bites rendszerekről komolyabbakra, így már nem csak az abc karaktereit tudják megjeleníteni, hanem Írásjeleket is, meg mindent ami az utf-8-ban van és nem kell beleférni 15 karakterbe. Így feleslegessé vált a szabályzás.
2020. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

mondjuk a turista jobban is jár, ha Keleföldön száll le a Keleti helyett :))

ugyanúgy ott a metró, csak nem kell a gettón átverekedni magad.

2020. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem emlékszem, hogy valaha láttam volna bárhol "Budapest-Kele..." kiírást.
2020. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Mert sokkal egyértelműbb.

A turista (meg bárki) örülhet, ha inkább ott száll le, és nem a Keletiben, nem értem ez miért gond.

2020. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3# Ez ütött. :)

Várj...

Megcsiklandozom magam hogy röhögjek.

2020. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kötőjeles állomásneveket leginkább a Földrajzinév-bizottság nem támogatta, nem tudom, itt ők tettek-e kivételt vagy csak leszårta az álláspontjukat a MÁV.


Mindenesetre Budapest egyik legnagyobb állomásáról van szó, amit rengeteg nemzetközi vonat is érint, metróállomás, buszállomások csatlakoznak hozzá - igazából azt nem értettem, eddig miért nem volt ott s Budapest előtag.

2020. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha te elmész külföldre, akkor elfelejtesz olvasni és csak a szavak első feléig jutsz el? Na ne. Kelenföld elég fontos állomás lett, amióta megépült a metró és az 1-es villamos. Aki a Dunántúlról érkezik és a belvárosban van az úticélja, annak itt a legérdemesebb leszállnia, nem feltétlen kell elzötyögnie még a Keletiig vagy a Déliig. Tehát szerintem megérdemli, hogy ott legyen a nevében, hogy Budapest.
2020. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Budafoknál egyébként az volt a szitu, hogy volt Budafok-Albertfalva, Budafok-Belváros és Budafok-Háros állomás. Itt abszolút észszerű, hogy leegyszerűsítették Albertfalvára, Budafokra és Hárosra, mert semmi értelme, hogy a Budafok név háromszor is megjelenjen egymás után. Albertfalva állomás Albertfalvát és környékét szolgálja ki, Budafok állomás a budafoki városközpontnál van, Háros pedig a Háros-szigetnél, a Háros utca közelében van. Kelenföld viszont nem csak Kelenföldet szolgálja ki, hanem a belváros jó részét, így indokolt a Budapest előtag.
2020. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2010-ben több állomás nevéből is kikerült a Budapest. Pl. Zugló, Angyalföld, Üröm, Ferencváros, a már említett Kelenföld. Budafok környékét is racionalizálták. Ez értelmes intézkedés volt, hiszen korábban elég hektikus volt, hogy hol szerepel a Budapest és hol nem - akkor csak a fejpályaudvarokra korlátozták ezt.


Lehet azon vitázni, hogy jó volt-e, hogy ilyen jelentőségű állomást simán csak Kelenföldnek hívnak országos szinten. De az biztos, hogy a visszanevezéssel elveszik a logika, mert akkor Zugló miért nem lett ismét Budapest-Zugló, vagy Kőbánya-Kispest miért nem volt soha Budapest-Kőbánya (vagy valami hasonló), és lehetne még sorolni.

2020. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából a véletlenül leszálló külföldinek akkor volt gáz, amikor még nem volt ott metró, most már tényleg nem az. Akkor viszont miért nem a metró átadásával egyidejűleg nevezték vissza, miért vártak még 5 és fél évet, ha ez az indok.

#9: Logikus az érvelésed, Kőbánya-Kispest is elég nagy állomás metrókapcsolattal, mégsincs benne a nevében a Budapest előtag.

2020. febr. 26. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!