Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV és az orvosi vizsga, no...

BKV és az orvosi vizsga, no meg a szürkehályog. Lehetséges?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A BKV kötöttpályás vezetőinek (is) kötelező orvosi vizsgálaton kell átesniük. Tompalátó vagyok a jobb szememen lévő szürkehályog miatt. Ezért akár meg is húzhatnak rajta?
2010. júl. 24. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ahoz, hogy valaki hivatásos vezető legyen és szolgálatott teljesíthessen annak teljesen egészségesnek kell lenni. Mivel nem látsz rendesen ezért rossz a térlátásod is. Általában még azt is nehezen fogadják el ha szemüveges valaki. Olyan 1-2 drioptriáig még elmegy, de a fölött már nem. Amúgy milyen kötött pályás járműre akarná menni?

2010. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Alíg egy cilinder-dioptria. (0.5 körül) Egyébként metró motorkocsi vezetőre gondoltam.
2010. júl. 25. 22:19
 3/10 A kérdező kommentje:
De szemüveget nem kell viselnem.
2010. júl. 25. 23:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Enyhültek a régi szabályok.

A BKV 4,5-5 dioptrival, akár tompalátást is elfogad.


(Ellenben metrós képzés aligha várható, mert az új vonatok forgalomba állásával 50-60 segédvezető feleslegessé válik. Az ő előléptetésük, továbbképzésük betölti az utánpótlást.)

2010. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem terveznek vezetőfelvételt, még csak a pályaválasztásnál jártam, de mivel 3 éves korom óta a vasútnál szerettem volna dolgozni, ezért gondoltam a metró mkv-ra. A 4,4.5 dioptria az semmi, nekem alíg egy dioptriám van (Cilinder), szóval ezek szerint megfelelhetek egy ilyen orvosi alkalmatossági vizsgálaton?
2010. júl. 26. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy legyen szerencséd és egészséged!


Elvileg 4,5 dioptriáig megfelelsz, remélem a szürkehályog nem kizáró.


Javaslom pl.: a HÉV-et, vasútbarátként sokkal élvezhetőbb. A metró biztos, stabil jövedelem, de "csőben" gályázni rendkívül unalmas.

2010. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szürkehályog önmagában nem veszélyes, csak ha nem sikerül időben eltávolítani. Ennek egyik következménye a tompalátás, a tompalátásnak pedig a térlátás elvesztése (ha jól tudom).
2010. júl. 26. 21:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Így nekem már nincs szürkeháylogom, csak az eltávolításával járó szövődmények miatt szívom. Sajnos.
2010. júl. 26. 22:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá! Örülök, hogy megyógyultál!


Tompalátás saját tapasztalatból tudom, hogy nem kizáró, engem 1,5+2,0 cilinderrel korrigált szemüveggel simán felvettek.

Perifériás látást, rejtett kancsalságot is szűrnek.

2010. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az szerencsére nincsen.
2010. júl. 27. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!