Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet vonatozni kijárási...

Lehet vonatozni kijárási tilalom alatt?

Figyelt kérdés
A barátommal 52km re lakunk egymástol.És szeretnék vele találkozni de nem tudom hogy mennyire egednek fel igy a vonatra.Plusz át kéne szállnom Szolnokon másik vonatra.Valaki valami választ?Sehol nem találtam róla semmit

2020. márc. 28. 14:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az okoskodás tök felesleges volt,egyszerűen azt is meg lehetett volna írni hogy nem lehet sehogy megoldani:D Azért köszi a sok felesleges infót amit már eddig is tudtam.
2020. márc. 28. 15:37
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
Gondold át, hogy vonatozás közben, pláne átszállással hány olyan emberrel találkozhatsz, aki fertőzött csak még nem tud róla, de így is átadatja neked. Aztán megfertőzöd a barátodat és a családját, majd otthon a saját családodat. Ha ez megéri neked, tedd, csak aztán majd számolj el a lelkiismereteddel, ha valaki esetleg belehal a te felelőtlenséged miatt. Azt meg már nem is említem, hogy a két család, akiket te fertőzöl meg hány embernek adja át mire kiderül, hogy fertőzöttek. Értelmes fiataloktól felelősebb gondolkodást várna az ember.
2020. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha eddig is tudtad, akkor süllyedj el jó mélyen szégyenedben.

Jogszabályokat ki lehet cselezni. A járványt kicsit nehezebb.

2020. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

nem mehetsz el a barátodhoz! meg senkihez!

bolt, patika, sport a saját házad ködül és kész.

pont így terjed a vírus, hogy elviszed másik városba.

el kellett volna menned még a korlátozás előtt és a végig ott maradni.

2020. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha az utazás célja nincs a kormányrendeletben felsorolt okok között, akkor egyértelműen tilos odavonatoznod.


És szépen kérlek, hogy maradj otthon, mert ez a genya vírus nem válogat és nem is mutatja meg magát azonnal.

2020. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

Önmagában vonatozni lehet(ne). Emberekkel nem kellene találkozni. Azt meg azért a vonaton elég nehéz megoldani.


A másik pedig az, hogy ha a barátoddal találkozol, akkor máris megadtátok az esélyét a vírus hordozásának/átadásának. Ennek a korlátozásnak épp ez lenne a lényege.

2020. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért pontoztátok le a 15-ös választ? Egy jól alátámasztott, tiszteletteljes kérést fogalmaztam meg benne.
2020. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem, gyakorlatilag igen. Nem ellenőrzi senki, hogy hova és milyen célból mész. Nyugodtan menj! #nemaradjotthon
2020. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!