Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamosvezető mindennapjai...

Villamosvezető mindennapjai bérezés, tanfolyamuk milyen mostanában?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt a közlekedés és ennek is a villamos által betöltött rész. A villamosvezető

munkáról és tanfolyamról szeretnék érdeklődni. A weboldalukon lévő információkat, tájékoztatókat elolvastam nem a hivatalos "szöveg" érdekel.

Milyen nehéz az oktatás (tudom ez relatív mert mindenkinek más a képességge)?

Milyen maga a munka, légkör?

Mennyire van le terhelve az élete egy ilyen embernek?

Átlagban hány órát dolgozik stb stb? Bármilyen információ jól jön és előre is köszönöm.


(régebbi 2010es kérdéseket találtam. A jelenlegi helyzetre lennék kíváncsi)



2020. ápr. 18. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

a követelmény 8 általános iskolai osztály


tehát nem lehet túl nehéz a tanfolyam, ebből adódóan:)

Amugy a beosztás szar, a fizetés a munkához képest jó.

Nem kell megszakadni...:)

2020. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én is néztem hogy nyolc általános a követelmény viszont próbáltam utána nézni és igen nem mai kérdés de:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Itt például azt írják a válaszolok hogy nagyon nehéz behuzni, elvégezni a tanfolyamot.

2020. ápr. 18. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanfolyamról tudok írni.

Bekerülni mostanabán nem nehéz, már nem jellemző a túljelentkezés, viszont a tanfolyam nem egyszerű. Hiába vesznek fel valakit 8 általánossal, szinte esélytelen, hogy elvégzi. Általánosságban a tanfolyamra bejutók fele kerül végül tanulókocsira és mehet ki gyakorlati oktatóval a forgalomba. 3 elméleti hatósági vizsgát kell megcsinálni, ahol olyanokra kiváncsiak, mint pl.: a háromfázisú aszinkron motor elvi működése. Nem vicc, ilyeneket oktatnak. Nem kell persze villamosmérnöknek lenni 4 hónap alatt, de elvárják, hogy tudd hogyan működik elméletben egy villamos. Az elméleti rész után jö a gyakrlat. Típusísmeret, vonalismeret, a jogosítvány megszerzéséhez szükséges vizsga és önállósító vizsga. A vírushelyzet miatt mind az elméleti, mind a gyakorlati oktatás leállt sajnos, úgyhogy most nem tudnak képzéseket indítani.

Mivel még nem vagyok önálló járművezető, a többi kérdésben nincs túl nagy tapsztalatom, de megpróbálok válaszolni.


Milyen maga a munka, légkör?


Ez is csak egy munkahely, dolgozni kell. Az ember egyedül van a fülkében, ami valakit megnyugtat, valakit kezdetben megrémít. A legnagyobb konfliktus forrás az mutas, ezt már a tanulókicsin is megtapasztalja az ember, amikor izoból püföli a kedves utas az ajtót mert nem érti miért nem engedjük fel a tanulókocsira. A kolegák olyanok, mint bárhol máshol. A többség jó arc vagy legalább közömbös, persze több száz emberből mindig van néhány gyökér, de hát hol nincs.


Átlagban hány órát dolgozik?


A járművezetök ugyanannyi napot dolgoznak alapból, mint az irodai alkalmazottak csak nem mindig esik hétvégére a pihenőnap. (Ha épp nincs emberhiány és nem kell beugrani valaki helyett.) A napi munka kb.: 6-11 óra. Az első villamos vezetője már 4 óra előtt jelentkezik szolgálatra, az utolsó villamos vezetője pedig kb. hajnal 1 órakor végez.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van kérdésed írd meg.


Üdv: egy villamosvezető-tanuló

2020. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha eszembe jut valami írni fogok egyelőre amit szerettem volna tudni megtudtam.

Nagyon szépen köszönöm és sok sikert az önálló képesítéshez!

2020. ápr. 18. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
Villamosoktatas.hu oldalon irkat a muszakok, a tananyag...
2020. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!