Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ingázók, miért kell nektek...

Invader Nik kérdése:

Ingázók, miért kell nektek folyton beszélgetni?

Figyelt kérdés

A kérdés nyílván nem mindenkire vonatkozik.


Én ezt azokra értem akik pl vonaton szoktak közlekedni kisebb - nagyobb távokat és hajlamosak véletlenszerű beszélgetésekbe kezdeni idegenekkel.


Olykor még egy üres vonaton is az én társaságomat keresik.

Igen, lehet azt mondani hogy csak beszélgetni szeretnének, én meg anti szociális vagyok.

De erre egyszerűen az az ellenérvem hogy én nem vagyok senkinek a szórakoztató forrása és nekem is jogom van a békés utazáshoz.

Nem vagyok kíváncsi hogy éppen milyen rossz napod van és mit érdekel az téged hogy én hol, mit csinálok?



2020. jún. 1. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, én elég ritkán futok bele ilyen helyzetbe. Igen, van az úgy, hogy semmi kedve az embernek beszélgetni, ilyenkor udvariasan le kell zárni a diskurzust. Nincs abban semmi, hogy “ne haragudjon, most szeretnék inkább elmélyülni a gondolataimban” ... vagy csak köszönj el és ülj másik kocsiba.
2020. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

"Elnézést, most kérem hagyjon nyugodtan utazni, nem szeretnék beszélgetni :)"


Voilà, probléma megoldva :) Nem értem, ehhez miért kell egy kérdést kiírni.


Én általában csak akkor kezdeményezek ilyen beszélgetést, ha látom, hogy nyitott rá az illető, vagy ő kezdeményez. Hetente utazok Szeged - Budapest között, kb kéthavonta 1-szer keveredek ilyen beszélgetésekbe. Nagyon szoktam élvezni, tök érdekes témák, életutak szoktak előkerülni :)

2020. jún. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2/2

Nekem nem jelent gondot lepattintani az embereket, csak szeretném látni a mentalitást e mögött / megtudni az indítékukat.

2020. jún. 1. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem unatkoznak.

Nekem volt, hogy a könyv a kezemben, nyílván olvastam volna, nő egyszerűen nem hagyott.

2020. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingázok de nem szoktam beszèlgetni :) hozzám is szólnal néha meghallgatom,de nem kèrdezek vissza, bedugom a fülest ès ennyi.
2020. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

füles a fülemben, táblagép a szememtől 1 centire, kapucni a fejemen és befordulok az ablak felé a sarokban mintha halott lennék

és b..meg megtalál akkor is a nyűgjével...


vannak ilyenek akiknek mindenkihez kell szólni valamit...


Apám is hasonló, de ő szerencsére csak az ismerősöket kergeti. ha 50 méterre meglát valaki az út túl oldalán akkor is oda kell neki futnia pofázni egy sort... :D

2020. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
58%
Mert senki nem kíváncsi rájuk a saját életükben szomorú módon, és arra játszanak, hogy majd egy vadidegennek nem lesz pofája elhajtani őket a búsba, és lehet nekik rizsázni.
2020. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát, akkor neked nagyon szimpatikus fejed lehet, örülj neki, hasznos dolog, ettől eltekintve. :)

Én kb. heti 3x vonattal megyek dolgozni, és csak évi 1-2 ilyen van, aki beszélgetni akar velem. (Nagyon ritka, hogy sikerüljön nekik...)

2020. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Attól hogy te antiszociális vagy, az ember még társas lény.
2020. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Valóban antiszociális lehetsz, de nem biztos. Valóban jogod van ahhoz, hogy emberek között magányos legyél. A többieknek meg joga van a barátságos társasági élethez. Fő elemünk a társaság. Az ember vágyik rá, hogy kommunikáljak a többiekkel, akár idegenekkel is.

Ha nem tolakodó, erőszakos típus, akkor könnyedén, udvariasan meg lehet szabadulni tőle. Vannak levakarhatatlanok, az igaz. Velük elég nehéz.

2020. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!