Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A metróban köteles vagyok az...

A metróban köteles vagyok az első érkező szerelvénnyel elmenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ugye leengedtek a peronra a mozgólépcsőn, természetesen van bérletem/érvényesített jegyem. Kötelező rögtön az első érkező metróra felszállni, vagy elállhatok ott egy ideig ha nincs kedvem azonnal elmenni? Mennyi ideig lehet várakozni lent?

2020. jún. 11. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem egyszer elengedtem az elsőnek beérkező szerelvényt, mert tele volt nagyon. A kutya nem szólt érte.

De pl leülhetsz valamelyik székre és nézelődhetsz is.

Max akkor szólnak, ha reggel óta estig ott álldogálsz.

2020. jún. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem aludni mész le vagy kéregetni akkor senkinek nincs köze hozzá hogy meddig vagy ott.
2020. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kell az elsővel elmenned. Bérlettel akár reggeltől estig ott lehetsz, a jegynek azonban van érvényességi ideje: "Bélyegzős érvényesítés esetén a kezeléstől számított 80 percig, az éjszakai járatokon 120 percig jogosít utazásra."
2020. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha tömve van a szerelvény, akkor tuti nem vagy köteles felerőszakolnod magad. Pláne most, ebben a járványos időszakban lehet indokolt, hogy vársz addig, amíg kicsit szellősebben nem lesznek. Viszont ha nincs akadálya a felszállásnak, akkor azért nem téblábolhatsz lent akármeddig. Én mondjuk még nem próbáltam ki, mit szólnának hozzá, ha így tennék, de többször voltam fültanúja annak, hogy a biztonsági személyzet érdeklődött várakozóknál, mit csinálnak, és/vagy felszólította őket, hogy legyenek szívesek felszállni végre egy szerelvényre, vagy távozni a felszínre.
2020. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én a négyes metró egyik megállójában ültem egyszer 10-15 percet, mert vártam barátnőmre.
2020. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ha látják, hogy nem szállsz fel akkor erőszakkal fel fog rakni két markos felrakóember, akiket direkt ezért fizetnek. Ők váltott műszakban a leszedőemberek is, akik a végállomáson le nem szállókat húzzák le a szerelvényről.
2020. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3-ason rendszeresen nem szállok fel az elsőre. Az extra zsúfolt szerelvény nyomában általában ott kullog egy félig üres, ahogy a villamosoknál is.

Meg asszonnyal is metrómegállóban szoktuk megvárni egymást.

A jegy érvényességi ideje lejárhat ha 1 órát vársz valahol, de bérlettel tökmindegy.

2020. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Vicc ez a kérdés. Sokan a metróállomásokra beszélik meg még a randijaikat is, azt ott trécselnek órákig. Vagy amikor mínusz húsz van, akkor sokan beülnek oda egy órácskát melegedni. Vagy csak két óra múlva indul a vonatod, mit csinálsz addig? Kinn totyogsz a fagyban? Nem, lemész a metróba. Elered a felhőszakadás, a járókelők rohannak le a metróba, ki nem jönnek onnét, amíg el nem állt az eső... Némely állomáson üzletektől kezdve (pékáru, bizsu, cipőbolt, kínai bugyogó) képkiállításig minden működik, még csak az se biztos, hogy utazni megy, aki oda lemegy.
2020. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nincs ilyen szabály.

Ha van érvényes jegyed/bérleted, akkor akár üzemzárásig is lebzselhetsz az állomásokon.

2020. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
60%
Még a végén a kérdésed miatt hoznak egy ilyen szabályt! :D
2020. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!