Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A villany vagy a dízel mozdony...

A villany vagy a dízel mozdonyokat szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Többféle nézőpont lehet: a dízel dübörgése és füstje, a villanymozdony környezetbarát mivolta és jobban gyorsul stb..

2020. jún. 15. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Dízel-villamos.
2020. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

vill. a kedvencem


a vasúti közlekedés legalja a dízel motorvonat, mert az tulajdonképpen sínbusz....

2020. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Dízelben a Csörgőt, villanyban a Gigantot szeretem, a hangjuk miatt.
2020. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
hát van olyan dízelmozdony ami jobban gyorsul mint némelyik villamos....
2020. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha érzelmi oldalról nézem akkor szigorúan a dízel. Sokkal jobban érzi az ember, hogy " él " a gép, a hangok, illatok, a motor remegése, valahogy sokkal jobban összeáll számomra.

Villanygépekkel meg úgy vagyok, hogy ott alapvetően kétfelé bontom, Szili és Gigant amiket így szintén jobban kedvelem, de ha a másik oldalról nézem, kényelem, szempontjából, akkor Taurus és Traxx lenne, de azok számomra már túl sterilek, az ember és a gép között már ott a számítógép.


Egyébként szerintem motorvonatokat is lehet kedvelni, igaz csak Bz-vel és Desiroval járok, de a kettő közül ha választani kéne akkor a Bz lenne, főleg, hogy Desiro nem is éppen arról híres, hogy gond nélkül üzemeljen. Vagy a vizet forralja, vagy valamelyik motorral van valami, vagy fékhiba, vagy a 3 kombinálva.

2020. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Hadd mondjak valamit: a világ nem fekete és fehér, dízelvontatás ott van, ahol a rendkívül gyér forgalom miatt több energiába (értsd: földkárosításba) kerülne a felsővezeték rendszer táplálása és karbantartása, mint amennyit a mozdony elfüstöl.
2020. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (az 1. kivételével), a hangjuk miatt én is a dízeleket kedvelem kicsit jobban, de a villanyok húzása igen tetszik. Nemrég egyszerre utaztam egymás után a kettővel, a dízel "lomhasága" után átszálltam egy villanyvonatra, hát ég és föld, ahogy az megindult, tök tetszett. :o)
2020. jún. 16. 09:53
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

"(az 1. kivételével)"

mert nem tudod mit mondott az egyes!

vannak dízel-villamos mozdonyok is!

2020. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én csak a dízeleket, extázisban vagyok, mikor a dízelmotor ketyeg egy nagymozdonyban (persze ez is villanymotort hajt). A teljesen villanyos mozdonyok hidegen hagynak.
2020. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8: Tudom, mit mondott az 1-es, de itt nem a működési elv, hanem a hangulat volt a kérdés, e szempontból viszont értékelhetetlen volt a válasza.
2020. jún. 16. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!