Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy MÁV-os mozdony vezető...

Egy MÁV-os mozdony vezető mennyit keres havonta garantáltan?

Figyelt kérdés

2020. jún. 19. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

ennyi az alapbér: [link]

ezze még jön a túlóra és az éjszaki pótlék

meg a béren kívüli juttatások (ez kb 300e forint évente)

plusz kapnak ruhát és egyéb ellátmányt is telefont, írodai eszközöket, tisztálkodószereket

2020. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
a lepontozás okát megmagyarázná valaki? :D
2020. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

-A béren kívüli juttatás már megszünt a szagszervezet közbenjárásával

-Éjszakai pótlék nincs és nem is volt

-Irodai eszközök és egyéb ellátmány kiosztásáról még nem is hallottam.


Csak ennyi balfaßságot írtál.

2020. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

"Éjszakai pótlék nincs és nem is volt"

műszakpótlék? ilyen néven sem volt?

akkor valamit nagyon elcsesztek a bérszámfejtők, mert én kaptam :D


"Irodai eszközök és egyéb ellátmány kiosztásáról még nem is hallottam"

a mávos mozdonyvezetők - jobb telephelyekről beszélek nem a tróger keleti meg nyugati-ról kapnak tollat, szappant, kézkrémet, wc papírt, törölközőt, kullancsriasztót. amit egyébként a Munkavédelmi Szabályzat ír elő (jó a tollat nem :D ), tehát ezeket kapniuk kellene...


a vbkj-t nem tudtam hogy mekkszűntették... én amikor eljöttem nem egészen 2 éve még volt és kaptam is...

elnézést kívánok!

2020. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi az alapbér: [link]


Nem ennyi, ezek a tavalyi bérek. Azóta kb. 10%-kal nőtt. A 0-5 éves az 371200-ra 334-ről.


"ezze még jön a túlóra és az éjszaki pótlék"


Egységes 35%-os műszakpótlék van, amely 0-24 óráig, minden szolgálatra jár.


"-A béren kívüli juttatás már megszünt a szagszervezet közbenjárásával"


Nem szűnt meg, csak átalakult.

A korábbi kb. nettó 290 ezer Ft-os juttatás most az alanyi jogon járó nettó 92 ezres SZÉP-kártya utalásból áll, és egy évvégi bruttó 350 ezres egyszeri kifizetésből. Ez így kb. nettó 324 ezer Ft, szemben a korábbi kb. maximum nettó 290 ezer Ft-os VBKJ-val.


"-Irodai eszközök és egyéb ellátmány kiosztásáról még nem is hallottam."


Pedig minden telephelyen kell lenni ilyennek. Jár pl. évente azt hiszem 2 db toll. Emellé a WC-papírtól kezdve a szúnyogirtón, szemcsés kéztisztítón át a kézfertőtlenítőig mindenféle egyéb más. Törölköző is jár pl. évente egy, ha jól emlékszem.


Hogy válaszoljak is a kérdésre, kezdőként bruttó 371200 Ft, plusz ennek a 35%-a, 129920 Ft, ami összesen bruttó 501120 Ft, aminek a nettója 333244 Ft a minimálisan megkereshető bér.

Ezt kiegészíti az évente egyszer kapott bruttó 350 (évvége) és a nettó 92700 Ft SZÉP-kártya (és közepe). A havi értéke ennek így kb. nettó 27.

Öt évenként lép egyet a bértábla előre, minden ugrás kb. 15 ezer Ft-ot jelent az alapbérre nézve.

De mindig van egy kis túlóra, ünnepi pénz, átvezénylés stb., ami csak növeli.

2020. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!