Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem fizettem ki a csekket...

Pjeczka Jánosné kérdése:

Ha nem fizettem ki a csekket mennyire büntethetnek?

Figyelt kérdés

#BKV #nem fizettem be #büntethetnek #csekk nem befizetés #már egy éve húzódik #behajtják?
2020. jún. 23. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer kölcsönadtam az autómat, és kapott a csaj egy parkolási bírságot. Ami 2012 ben 5200 volt. Ebből 17000 valamennyi lett, azt hiszem a 3. felszólításnál. De ő ezt a határidő után fizette be, emiatt már 0 ft-ra elindították a végrehajtást ami 32000 valamennyi lett még pluszba. Nem érdemes játszani velük. Így összesen 17??? + 32??? = 49000 körüli összeg lett fél év alatt az 5200 ft-ból.
2020. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 + a végrehajtó a tartozás fejében árvereztetheti is az autót, mivel arra terhelték az adósságot. legalábbis 2012-ben nekem ezt mondta a végrehajtó, mikor rákérdeztem 0 ft-ra miért indították el. Ő erre azt válaszolta, mivel későn érkezett be a pénz, ezért a végrehajtás elindult, aminek az alap díjait felszámolták. Ezért lett ez a 32000-es költség.
2020. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ meddig húzod az időt.

Ezeket a bírságokat behajtják. Minél később fizeted ki annál többe fog kerülni.

néhányszor felszólítanak, aztán ha nem reagálsz akkor átadják egy adósságbehajtó cégnek. Akik akár így, akár úgy de be fogják hajtani.

nagyon nagyon könnyen lehet egy 5-10ezer forintos csekkből többszázezres mivel rátesznek mindenféle költséget, késedelmi kamatot stb.

Fizesd be amíg nem késő!

2020. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mikor fizeted be. Egyrészt a pótdijazasi eljárásban is vannak különböző határidők, amelyek után nő a fizetendő összeg, azaz a pótdíjtartozás. Másrészt a követeléskezelési eljárásnak is komoly jogi költségei vannak, amiket ugye a szerződést megszegő fèlre lehet terhelni. Márpedig te vagy ez a fél.


Másképp fogalmazva: nagyon nem éri meg ezen spórolni. Ma már nem túl drága szoftverekkel baromi jól lehet kezelni a cégek kintlévőségeit, cégek sora foglalkozik ezzel főtevékenységként és Hàt az alulfinanszírozott szolgáltatók sem veszik félvállról a dolgot.

2020. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 D. Brasco ***** válasza:
51%
2020-at irunk....mennyire kell naivnak,de mondhatnam úgy is hülyének lenni ahhoz hogy az ember ilyennel játszon es arra apelláljon,hogy majd úgysem kell befizetni.Egyebkent tényleg nem kell fizess semmit,csak aztan majd elég ciki lesz mikor a behajto cég(jobb esetben)kopogtat az ajtón.....rosszabban a házat elárverezi a fejed fölül
2020. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja az elárverezérsől jut eszembe:

kolléganő - kicsit alkesz - "elfelejtette" befizetni a párezer forintos közös költséget.

erre a lakásszövetkezet akihez a társasház tartozik 3 hónap után továbbadta a követelést és egy behatjó cég jelzálogot jegyeztetett be a lakásra!

Mire a bank is megjelent, hogy ja itt más is igényt tartat a lakásra, akkor ők kiszállnának és kérik egyösszegben visszafizeni 8 napon belül a cirka 5 milliós lakáshitelt kamatokkal, kötbérekkel, minden babám f..ával együtt.

meg a közös költségből is lett vagy 90 ezer mindjárt.


szóval lehet szórakozni a nemfizetéssel

de hogy az ostor a te hátadon fog k. nagyot csattanni az biztos

a rendszer nem az egyszeri állampó'gárt segíti, védi!

2020. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!