Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Barba Negrába mennyire...

A Barba Negrába mennyire bonyolult eljutni?

Figyelt kérdés
Cházár András utca körül van a szállásom (Keleti p. közelében). Esélytelen egy koncert után hazajutni biztonságosan, lehetőleg max. 1 átszállással? Ki hogy szokott utazni oda-vissza?

máj. 24. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
HÉV, metró.
máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csepelre, illetve onnan vissza?

Odafelé inkább két átszállással oldható meg (busszal a Blaháig, onnan villamossal a Boráros térig, onnan meg hévvel a Szabadkikötőig), visszafelé vagy ugyanez, vagy ha már éjszakai buszok járnak, akkor a 979-es közvetlen járat, vagy a 979/979A az Astoriáig, onnan meg a 907-es busz a Cházár András utcáig.

(Ez 4-5 jegy, talán érdemes lehet 24 órás napijegyet venni, ha esetleg másnap vagy még a szállásra jutáshoz is használnád a tömegközlekedést - ha mindkettő belefér a 24 órába, pláne).

máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

#1


Persze, majd 20 év múlva.

máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a biztonság az első, akkor inkább taxi. Tudom, drága. De legalább nem kell szarakodni az éjszakai járattal és centizni az indulást. [link] A főtaxi erre a 2 címre (Szállító u. - Cházár A. u.) 5-7 ezer Ft-ot számolt. Nekem ennyit megérne a biztonságom.
máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

#4


Tudod, akik napi szinten tömegközlekednek, azoknak csöppet más a gondolkodásmóduk, mint neked, aki még ezt a kérdést is úgy értelmezi, hogy a kérdező azért akar tömegközlekedéssel menni, mert az alkohol miatt nem vezethet.

máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5!

Én is a napi szinten tömegközlekedők táborát erősítem és 6 éve egy kortyot sem ittam. A taxit nem az alkohol miatt javasoltam, hanem a biztonság miatt. Nyilván nem tudom milyen a kérdező, de feltételezem, hogy Hölgyről van szó ha már a biztonság volt a fő szempont. Gondoltam jobban érezné magát egy taxiban, mint a HÉV-en a buliból hazafelé tartó kétes állapotú emberek mellett.

Nálam előfordult, hogy JÓZANUL is inkább taxit választottam, minthogy este/éjszaka egyedül közlekedjek nő létemre. Úgy gondolom, hogy pár ezer Ft nem nagy összeg a lelki és testi biztonságom érdekében. Meg persze vagy te, akinek az első feltételezése, hogy taxi = alkohol (amit egy szóval sem írtam).

máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


"Meg persze vagy te, akinek az első feltételezése, hogy taxi = alkohol (amit egy szóval sem írtam)."


Persze, mivel itt GYK-n az autósok már napi szinten írogatják a tömegközlekedés kategóriába, hogy "menj taxival". Egyik kérdésnél azon értetlenkedett valaki (nyilván autós, bár nem közölte), hogy hajnali 5-kor hogy jut eszébe valakinek tömegközlekedéssel a repülőtérre nagy csomaggal kimenni. Másik kérdésnél azon értetlenkedett valaki, hogy miért nem taxival megy valaki, ha siet. Szóval igen, ha valaki leírja azt a szót, hogy taxi, már automatikusan arra gondolok, hogy egy autós írja, és mivel autózás esetében az ilyesfajta biztonság kevésbé releváns, marad az egyetlen ok, az alkohol.

máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A taxi is egy opció, igaz, a kérdező meg majd eldönti, hogy melyiket választja.


Annyit talán még érdemes lehet megemlíteni, hogy egy koncertről elég sokan szoktak hazamenni, amikor vége van, akár még túlsúlyban is lehetnek egy éjszakai buszon a gyanús alakokkal szemben.

máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!