Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Sátoraljaújhely-Siófok...

A Sátoraljaújhely-Siófok között közlekedő vonaton van hangosbemondó, ahol megmondják a következő megállót? Hol tudom megnézni?

Figyelt kérdés
Vonatszám: 15607 (EZÜSTPART)

2020. júl. 8. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Automatikus bemondás nincsen, de ha a kalauz nem felejti el, akkor be szokták mondani az utóbbi időben a megallokat a távolsági vonatokon.


Mindenesetre egy helymeghatározásra alkalmas mobillal kiváltható a dolog, de az analóg módszer is működik: kiírod , kinyomtatod a megállókat és a menetrendet és rendszeresen követed, hol tartotok. Bónuszként a vonat elejèbe is átülhetsz a szabadon maradó helyekre és így érkezéskor tuti jól látod az állomásnévtáblákat.

2020. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, középkori módszer (nem vagyok fiatal), de ha az ember idegenbe megy, vegye már előtte a fél perc fáradságot, hogy nagyjából megtanulja térképről/menetrendből a megelőző állomások nevét. És akkor tudni fogja, mikor ülhet még nyugodtan, és mikor kell már az ajtóban lesni.


(A MÁV-ot ismerve semmi garancia nincs rá, hogy az a bemondás működni fog.)

2020. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom , de nem tudom hogy néz ki az előző megallo
2020. júl. 8. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:

írd fel (a telefonodba) az előző 3-4-5-6-7----- megállót és figyelj

nézd a térképet a telefonodon, vagy a máv applikációt

aki a mai világban eltéved a Balaton partján ott komoly probléma van! :)

2020. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg ne parázz ezen. Ha tudod a menetrend szerinti előző megálló nevét és hogy kb. mikor kell odaérni, akkor meglesz a célállomás is. Persze odaérve nem àrt még egy utolsó pillantás az állomásnévtáblára.
2020. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3:

Kit érdekel, hogy néz ki a megálló? Van névtábla az állomáson elég nagy betűkkel, lehetetlen nem észrevenni.

2020. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!