Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van olyan dízelmozdony Magyaro...

Van olyan dízelmozdony Magyarországon, ami tudna 88 mérföld/órával menni?

Figyelt kérdés

88 mérföld/óra = kb 142 km/h.


Tegyük fel jön a doki, meg kell tolni a DeLoreant és csak magyar dízelmozdonyt használhat hozzá és nem használhat semmilyen speciális üzemanyagot, csak azt amit a MÁV beletöltött, (ha ez a kikötés nem lenne, akkor a bz 300-al menne 🤣 )

Nem találtam olyan dízelt, aminek az engedélyezett sebessége 100km/h felett lenne, de biztos van valamennyi tartalék.

Villanyt azért nem mondtam, mert azt könnyű találni, elég beszaladjon a Keletibe egy Flirtért vagy egy Traxxért 🤣 szerintem még a Szili is megtenné.


1885-ben talált volna Amerikában megfelelő gőzöst? (Extra rakéta tuning vagy minek nevezzük nem játszik?



2020. júl. 19. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nincs
2020. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

88 miles per hour = 141.622272 kilometers per hour


ha csak ennyi kell akkor van!

a szergej tud ennyivel hasítani ha van elég pálya neki.

A műtanrendőri próbák során minden vasúti járművet a max sebessége 110%-án kell próbázni. Tehát a szergejs 110-n. innentől a 141 már nincs messze, simán fel tud gyorsulni.

Azt nem tudom, hogy az öreg kollégák elbeszélései mennyire igazak, de bizony vannak 150km/h-s legendák is...


(megjegyzés: a szilit mivel 130 km/h a kontrikciós sebessége 143 km/h-val futtatják... élmény! :D )


Nem elég a motorvonat is akkod a Desiro is megfelelő lehet!


"csak azt amit a MÁV beletöltött, (ha ez a kikötés nem lenne, akkor a bz 300-al menne"

sima gázolaja töltenek bele... nincs semmi különbség attól a gázolajtól amit a MOL kúton meg tudsz venni... (vagyis van, de az nem a teljesítmény növelés miatt van hanem.... szal az titok na :D )

2020. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A "MÁV beletöltött"-et úgy értem hogy, ha a doki tankokkal, akkor biztos nem a MOL-tól venne az üzemanyagot, hanem kotyvasztana olyat, hogy utána japánok kopogtatnának a MÁV-nál, hogy kerítsék elő azt az ürgét, aki a bz-ből kihozta a 300 mérföld/órát, mert lecserélnék a Sinkanzent arra 🤣
2020. júl. 19. 19:39
 4/12 A kérdező kommentje:
A Szilivel szoktak 130-al menni ott ahol van 160-as pálya? Vagy csak papíron van annyi és a teszteken kívül soha nem mentek annyival?
2020. júl. 19. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

nem lenne az jó.....

maga alá gyűrné a Bz a síneket :D

2020. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szergejt akár 150-ig is meg lehet kergetni, rekord nem tudom mennyi velük, de e körüli temporól többször is hallottam mozdonyvezetőktől.

Amúgy meg még a 017-es Nohab is képes volna rá a módosított áttétele miatt.


De ott a Floyd Melákja, azok 130-as gépek, szóval a 140-et azok is kibírják gond nélkül, akkor a Herkulesek, azok 140-esek, szóval az még jóformán üzemszerűen is bírja.

2020. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

"A Szilivel szoktak 130-al menni ott ahol van 160-as pálya? Vagy csak papíron van annyi és a teszteken kívül soha nem mentek annyival?"

A Szili konstrukciós sebessége 130. Csak a vonatbefolyásoló berendezés (EÉVB) miatt 120 a max sebesség amivel közlekedhet. Afelett más berendezés szükséges. Ha lenne rájk telepítve akkor közlekedhetnének 130-al is.

2020. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A Ludmilla a GYSEV-nél mennyivel mehet? Juszt se találom, csak azt, hogy többféle verziója van.
2020. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

pedig fent van wikin...

[link]

Engedélyezett legnagyobb sebesség 100 / 120 / 140 km/h

2020. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Nohabok engedélyezett sebessége 105 km/h, de szerintem kevés lenne a 142 km/h-s sebességhez még egy lejtős pályán is. A magánvasutaknál persze előfordulhat egy-egy "csoda", de mondhatnám a már említett Ludmillát is - azt nem tudom, hogy a GYSEV-nél lévő Ludmillák engedélyezett sebessége mekkora.

A MÁV 242-es sorozatú gőzmozdonya viszont (ha van belőle jó állapotban lévő) elég lenne a feladathoz, bőven 142 km/h feletti sebességre is képes volt.

2020. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!