Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a világ jelenleg legerősebb...

Ha a világ jelenleg legerősebb dízelmozdonya és egy MÁV V43 sorozatú villanymozdony között gyorsulási versenyt rendeznénk, melyikük nyerne?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

ez nem csak az erőtől függ!

a (vontató)motor karakterisztikájától és az erőtáviteltől is függ - a V43-nál ugyanis a vontatómotor nem közvetlenül hajtja a kerékpárokat.

Amúgy a szili elég nagyot tud ugrani ha ügyes az ember és jókor oldja fel a féket, mielőtt leoldana a túláram :DDDDD


a dízelmozdonynál meg a dízelmotor tehetetlenségével kell számolni. Kell idő neki mire kipörög


én a szilire szavazok!

2020. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Hát keresd meg hozzájuk a részletesebb gyári adatokat...


(Amúgy nem éppen a nagy teljesítményű tehervonati mozdonyoknál vannak az áttételek gyorsulási bajnokságra beállítva. Az arra van kitalálva, hogy egyszer indul el kétszáz emeletes konténerrel, aztán majd a másik óceánparton megáll.)

2020. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy én azt vettem észre, hogyha dízelvonaton ülök (akár dízelmozdony vontatja, akár egy dízel motorvonat), akkor bár maga az elindulás egy nagyon kicsivel nehézkesebb, de ha elértük a 25-40 km/h sebességet, akkor utána elég jól megindul, és erősebben gyorsul, mint egy villanymozdony által vontatott szerelvény. Vagy ezt csak én érzem így?
2020. ápr. 11. 18:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek zöldet adtam, nem tudom, hogy ki pontozta le a válaszokat.


Egyébként nekem valamiért dízelvonatban jobb élmény utazni, csak sajnos, Budapest környékén nem jellemző, csak emiatt meg nem megyek Lajosmizsére. :P

De nyáron Balatonalmádira jó volt a Desiro-val menni, és valahogy a Budapest-Székesfehérvár szakaszon jobban "érződött" a 120 km/h. :D

2020. ápr. 11. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom, hogy ki pontozta le a válaszokat"

ez itt a gyakorin elég gyakorik. a releváns válaszokat is lepontozzák csak úgy... nem kell foglalkozni vele biztos nem volt gyerekszobája.


talán azért érzed jobban a gyorsulást a dízelekben mert

1. a V43-asban fokozatonként lehet a vonóerőt beállítani, ezért rángat és nem mindig a legjobb vonóerőt adja le.

2. a desiro jóval újabb technika mint a szili. A vontatásnál az a lényeg, hogy minél jobb legyen a gorsulás és minél hosszabb a kifuttatás, tehát az üresben gutulás. Ezért minden mozdonyt, motorkocsit úgy igyekeznek tervezni, hogy kis sebességnél nagy vonóerővel legyen képes gyorsítani a szerelvényt.

2020. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan, nem kell a legerősebb dízelmozdony, egy combosabb dízel-villamos gép is adna neki - főleg ha mindkettőmögé dobnánk úgy 2000 tonnát. :D


Lenne esélye egy 4200 lovas Vossloch Euro4000 vagy egy 6000lovas EMD SD90 ellen? :D

2020. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!