Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kapjuk azt a tájékoztatá...

Miért kapjuk azt a tájékoztatást a MÁV felől, hogy a Covid fertőzésveszély miatt kevesebb jegyet adnak el, hogy nagyobb helyen kevesebb utas tartózkodjon a kocsikban?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert a Covid fertőzésveszély miatt kevesebb jegyet adnak el, hogy nagyobb helyen kevesebb utas tartózkodjon a kocsikban.
2020. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert utaztam a Boglárra meg vissza, a kocsikban kb. 2 db hely volt üres. A MÁV-nak is jeleztem panaszként(e-mailben). A mellettem ülő utas mávos csaj volt (a jegykezelővel társalogtak, kiderült) és ő sem értette a helyzetet. A MÁV-tól még nem kaptam választ egyébként.
2020. aug. 5. 20:56
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt a választ kaptam a MÁV-tól:

Visszajelzését köszönettel megkaptuk mellyel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk: A járványügyi helyzet következtében a Balatonra közlekedő vonatokra bevezették a pótjegyet. A vasút 50%-ban korlátozta az ülőhelyeket a balatoni feláras járatok esetén azonban az új kormányrendelet viszont nem tartalmaz a védőtávolságra vonatkozó előírásokat. Mivel feloldották a távolságtartásra vonatkozó előírást, ezért Társaságunk visszatért a korábbi értékesítési formára. Ugyanakkor maradt a helybiztosítással közlekedő járatok esetén az a lehetőség, hogy „A helyjegyes vonatokon az utasaink választhatnak ülőhelyet a szabadon maradt ülések közül.”

2020. aug. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!