Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Keleti pályaudvarról hogy...

Keleti pályaudvarról hogy jutok el a Határ úti metrómegállóig?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a keletitől 4-es metróval utazok a Kálvin térig, ahol átszállok a hármas metróra és ott is vagyok a Határ úton. Viszont most olvastam a neten, hogy azon a szakaszon felújítást végeznek, pontosabban a Nagyvárad tér és Újpest között közlekedik a metró, viszont nekem tovább kéne utaznom a Nagyvárad térnél. Kálvin téren egyál talán fel lehet szállni a metróra és Nagyváradtól metrópótló? Vagy egyből a Kálvintól metrópótlóval kell utaznom? Hálás lennék ha valaki segítene nekem, vidéki vagyok így lövésem sincs, hogy megy ez pesten. Előre is köszi.

2020. júl. 31. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

A 4-es metró a Keletitől a Kálvinig rendben van. A 3-as metró helyett viszont felújítás miatt egyes szakaszokon pótlóbusszal lehet utazni, ráadásul a pótlás rendje hétközben és hétvégén eltérő.


Munkanapokon (hétfőtől péntekig):

A Kálvin téren át tudsz szállni a 4-es metrótól a 3-asra, ami viszont Kőbánya-Kispest helyett csak a Nagyvárad térig közlekedik. Mivel a működő szakaszon is több állomás le van zárva, a Nagyvárad tér rögtön a Kálvin tér utáni megálló lesz. Innen a Határ útra a Kőbánya-Kispestig közlekedő M3 és a Határ útig közlekedő M3E pótlóbuszokkal tudsz eljutni (az M3 egész nap, az M3E csak csúcsidőben közlekedik), ezeket az aluljáróból a "D" feljárón keresztül tudod elérni: [link]


Szabad- és munkaszüneti napokon (szombat, vasárnap és ünnepnap):

A 4-es metróról a Kálvin téren a Kőbánya-Kispest felé közlekedő M3 pótlóbuszra kell átszállnod, ezt az aluljáróból a "D" kijáraton át érheted el a legkönnyebben:

[link]


A metrók közötti átszálláskor nem kell új jegyet érvényesíteni, azonban a pótlóbuszon a Keletiben kezelt jegyed másik végét "lyukasztani" kell.


A pótlóbuszok a Határ úton a csomópont szélén, a Vak Bottyán utcában állnak meg, erről áttekintő térképet itt találsz: [link]

2020. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
2020. júl. 31. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Elgyalogolni a Blaháig, majd 99-essel.
2020. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!