Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a buszsofőr hibájából nem...

Ha a buszsofőr hibájából nem jön a buszom és taxit hívok azt számla ellenében kifizettethetem a volánnal?

Figyelt kérdés
Értsd úgy a kérdést,hogy ez volt az utolsó buszom szóval későbbivel sem tudtam volna hazamenni másnap reggel 8-ig.Így taxit hívtam, mert nem akartam egy padon éjszakázni.Valószinűsíthetőleg bacott idejönni a buszsöfőr ebbe a megállóba(elég sok hasonló jelenség van errefelé de ilyesmire nem nagyon volt még példa tudtommal).De ha nem is pont a sofőr mulasztása miatt hanem ha amúgy is nem jönne valami oknál fogva mert 100% biztosra nem vehetem csak ez tűnik a legvalószinűbbnek.Ilyenkor a volánnal kifizettethetem a taxi árát és azon felül számíthatok valami pluszra már csak azért is,hogy ilyen előfordulhatott és nekem kellene majd rohangáli ezért össze vissza?Természetesen van számla a taxiról.

2020. aug. 6. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Ezt hol álmodtad? Hány whisky/pálesz után??


:-DDD

2020. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem.
2020. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Megértem, hogy ez kellemetlen. De ezzel a gondolatmenettel hacsak nem egy szigeten laksz, a Volán is javasolhat neked egy egészségügyi sétát hazafele, aminek nincsnek felmerülő költségei. Ha messze laksz akkor esetleg a futást mint gyorsabb alternatívát.
2020. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Te döntöttél úgy, hogy nem várod meg a késő buszt hanem taxival mész, senki sem kényszerített rá.
2020. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

Nem fogják kifizetni, mivel nem tudod bizonyítani, hogy azért taxiztál mert nem jött a busz.

Meg el kellene olvasni a társaság ÁSZF-jét, hogy jár-e kártalanítás járatkimaradás esetén, és ha igen milyen feltételekkel.

2020. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Látszik, hogy itt a válaszolók közül nem sokan járnak a Volánbusz kevésbé frekventált járatain - márpedig egészen undorító, ami ott a menetrend betartása terén zajlik.


A helyzet az, hogy ilyenkor nincs semmilyen bejáratott kártérítési protokoll, így igazából a kárigényedet így-úgy elutasítja a Volánbusz, majd mehetsz polgári pert indítani a bíróságra,


Ezen akkor van esélyed nyerni, ha

- bizonyítani tudod a szerződésszegést, azaz be tudod bizonyítani, hogy az adott járat ténylegesen nem tért be a megállóba

- bizonyítani tudod, hogy dologi vagy nem dologi kár ért téged és reálisan állapítod azt meg

- kellő alapossággal ismered az eljárásjogot, a különböző dokumentumok formai és tartalmi követelményeit, stb. - vagy ügyvédet fizetsz.


Gondolom nem nehéz kitalálni, hogy miért nincs kártérítési protokoll: mivel a bírósági út az alacsony kárértèk miatt senkinek sem éri meg, a Volánbusz egyszerűen megteheti, hogy nem fizet mert senki sem fogja jogi úton keresni az igazát. Hacsak nem leszel hős és teszed meg ezt te magad.

2020. aug. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Japánban élsz?
2020. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es.Leírtam,hogy nem volt már aznap késői busz.De mindegy.Már nem érdekel.Csak idegből írtam ki ezt a kérdést.De hasznos válaszok azért még jöhetnek.Ha valaki más is így járna akkor legyen itt ez is.
2020. aug. 7. 20:56
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
A kérdést kiírtad, de odáig nem jutottál el, hogy felhívd a busztársaság ügyfélszolgálatát, hogy mi a csöcs van.
2020. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze.Majd azok biztos segíteni fognak..... xd...
2020. aug. 12. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!