Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 431-es (v43) mozdonyban nem...

A 431-es (v43) mozdonyban nem kell a kontrollert 0-ra tekerni, ha elérik a 120-as sebességet, de még messze van a következő megálló és lassújel sincs?

Figyelt kérdés

Amikor elindul pl egy 5 kocsis vonat a kontrollert fel kell tekerni 32 fokozatra, de csak szépen, nem gyorsan, aztán a söntöt is 4-re, amikor eléri a 120-at, akkor vissza 0-ra a konttollert és a söntöt is vissza.

Aztán, ha még mesdze van a megálló, lassújel sincs, akkor kb. 15 - 20 fokozatig vissza lehet tekerni a kontrollert egyből ++-ban is és úgy tartja nagyjából a 120-at.


Amikor indulásból felgyorsul 120-ra és a söntöt is vissza kell tekerni, a kontrollert is, akkor a kontrollert tényleg nem kell 0-ra tekerni vagy igen és aztán vissza kb 15-20 fokozatig?


Amikor én vezettem a barátom vezér volt és elvitt, 0-ra tekertük.


(Nem temerni kell, mert nem forog mint a 630-ban meg m41-ben csak, hogy irjam, aki mozdonyvezető, tudja, hogy működik a kontroller a v43-ban.

Azért fel le tekerést írtam, nem +-, ++,--, hogy értsétek).



2020. aug. 7. 12:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a pálya, egyenesbe ha visszaveszi nagyon akkor lassulni fog, sebességtartáshoz viszont elég ha vesz belőle vissza.
2020. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lejt és nem is emelkedik, akkor a szili nullára tekerve lassul. Még a mozdony is üresen. Ahogy felettem is írták, ha visszavesz belőle az bőven jó! A sebesség megtartásához kevesebb energia kell, mint a gyorsításhoz. De alapból lassul, ha nullára van tekerve.


válasz a kérdésedre. Nem kell nullára tekerni, egyből mehet 32 ről vissza 18-ig kb. Tehát eléri a 120-at, akkro vissza 18-ig (kb) akkor megtorpan, nem gyorsul, mert nincs elég amper a motorban,de tartja a sebességet, mert ahhoz meg elég, hogy ne lassuljon.

2020. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

"a kontrollert fel kell tekerni 32 fokozatra"

djólenne ha lenne olyan szili ami ezt engedné... a legtöbbön már sokkal korábban lekorlátoz a védelem :D


A tönni írásod kb értelmezhetetlen... elég furán írtad le.

a lényeg a vonatoknál a mielőbbi gyorsítás aztán a kifuttatás. Így lehet a legtöbb energiát megspórolni.


Az "N" poziciót nem is említed. azt tudod micsoda? - nem nem a "0"

2020. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%

"Amikor én vezettem"

jogosítványod van?

Ha nincs akkor ez bűncselekmény! ugye tudod!

és ugye a barátod is tudja!????!!!?!?!

rá lehet ám erre b..ni elég koolyan!

főleg ha annyi eszed van hogy ide felírod!

2020. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%
Én nem tudom hány évesek vagytok, de a villanymozdony NEM játék.
2020. aug. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
47%

Te nem értesz hozzá - ez egyértelmű

De ahogy leírtad a típusvizsgával rendelkező kolega is balf.sz a szilhez. Gondolom valami újhullámos szűkfarmeros kihaénnem Aki azt hisze azért került oda mert megérdemli - pedig nem.

Javaslom keress egy igazi mozdonyvezetőt aki tudja mi mire való és aki el is tudja mondani mi-mi és mi miért működik és mi hogyan működik. A szili nem egyszerű, viszont barom egyszerűen megérhető ha jól adják elő és ha van hozzá kis affinitásod akkor néhány nap alatt meg tudod tanulni. az 1960-as évek teknyikája, nem űrteknyika!

Csak ahhoz érteni is kell hogy jól add elő :D

2020. aug. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Én csak annyit csináltam, hogy felgyorsítottam, 120-nál kontrollert vissza, söntöt is, aztán igen futtatni. Viszont a mozdonyvezető is én is mellette úgy csináltam, hogy vissza 0-ra,úgy mondtuk, aztán mivel nem krllett terhelés a gépnek, ++-ba egyből 15-20 fokozatig, de a kérdés arra irányult, hogy nem kell 0-ba tenni teljesen?!


Nem csak ennyit csináltam, a fázishatárokat is figyelni kell bár én tudom, hol vannak. Fázishatároknál légsűrìtő, szellőző, főmegszakító kikapcsolni, amikor elhagytuk visszakspcsolni. Fékezés, pedállal oldani a gépet. Lassújeleket nem is említem. Egy nyiltvonali vezetés ennyi. Persze, hogy a belső technikát nem tanulmányoztam át, de amit a mozdonyvezető csinál, belejöttem. Ez a lekorlátozás viszont új, ezelőtt 10 évvel még nem volt lekorlátozva.

2020. aug. 8. 02:20
 8/28 A kérdező kommentje:

Tudod hány vasútbarát vezetett már mozdonyt, még ismerek olyat, hogy a vezér felesége és 16 éves lánya is vezetett.


Írd le, hogy mitől bűncselekmény, mi a bűncselekmény neve.

2020. aug. 8. 02:23
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

na az ilyen esetekben - amikor az elkövető visszabeszél - szoktunk vizsgálatot indítani.

azt hogy más is csinálj ilyent még nem jogosít fel arra, hogy törvényt sérts!


Nem fogom végigsorolni a különböző paragrafusokat, úgysem értenéd.

vezetői engedély nélkül nem lehet gépkocsit sem vezetni. Miből gondolod, hogy a vasúti járművezetés különbözik ettől?

bűncselekményt követtél el te is és a mozdonyvezető is aki átengedte a vezetést.

A mozdonyvezető csak bizonyos személyeknek adhatja át a vezetést, meghatározott esetekben. Az vonatkozó szabályokról kérdezd a barátodat - ha már ennyire okos.....


Én mindenesetre a rendőrségi feljelentést hétfőn reggel hivatalból megteszem. A gyakorikerdesek.hu ki fogja adni az azonosítódat a rendőrségnek - nem tehet mást - ez alapján pedig az netszolgáltatódon kereszül el fognak jutni hozzád és a barátodhoz. El fogja veszíteni a munkáját miattad.....

Majd írd meg, hogy megérte-e itt okoskodni.

2020. aug. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves igazi vezérek, azt hiszem itt az ideje hivatalosan jelezni a vasút és a fórum üzemeltetői felé is ezt az eseményt.

Konkrétan bűncselekmény történt, a fórum ki fogja adni a kérdező adatait, emailcím és IP alapján a netszolgáltató kiadja a hatóságnak az illető adatait, valószínűleg a kérdező megússza egy felfüggesztettel, a vezér aki átadta a mozdony vezetését, jövő héten már nem vezér.



Abból is látszik hogy fingja nincs az egészről, hogy csak dobálódzik a szaxavakkal, de fogalma sincs miről beszél.


- Egy utas, akinek feláll a szőr a hátán a gondolattól, hogy ilyen balfék, akarnok hisztis hülyegyereke kezébe kerülhet a kontroller. -

2020. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!