Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedés vírus szempont...

Tömegközlekedés vírus szempontjából nagy kockázat?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre járás miatt tömegközlekedést kell igénybe vennem. 50 km busz 50 km vonat oda, és ugyanennyi vissza. Levelező, havi 2 alkalom lenne. Bevallom, kicsit félek az egésztől, mert én óvatos vagyok ilyen téren, meg lehet akármit mondani a vírusra, sztem jobb félni, mint megijedni. Betartják a maszkviselési szabályokat az utasok? Én rendesen felteszem a maszkot mindig ilyen helyeken. Jelent valós veszélyt a tömegközlekedés járványügyi szempontból?
2020. aug. 13. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


[link]


De ettől még nem kell rettegni. Tartsd be a szabályokat.

2020. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez most nem volt annyira megnyugtató. :D


Én már elgondolkoztam azon is, hogy veszek inkább egy Swiftet, amivel bejárok. Taxi gondolom drágább, mint fenntartani egy autót, meg amúgy is necces a tömegközlekedés a környéken, szóval régóta gondolkozok már ezen is.

2020. aug. 13. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Vegyél. Szerintem jó ötlet. 3-400-ért már pöpecet kapsz.
2020. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Havi 2 utazás kiváltása miatt jó kis pènzégetés autót venni. Ha amúgy is kellene kocsi,az más.


Most jómagam is autózok, kölcsön kapott autóval, de ha úgy hozza az élet, teljes nyugalommal használom a tömegközlekedést is. Rettegni nem kell, inkább rugalmasan és pragmatikusan hozzáállni az egészhez: te hordd a maszkot, tartsd a távolságot, szellőztess.

2020. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj én ilyen téren hipochonder vagyok, meg a szüleimet is féltem, ezért is gondolkodtam ezen.


Amúgy ha ffp3 maszkot hordok meg esetleg valami napszemüveget stb védőszemüvegnek, és az utazás során használt ruhámat hazaérve egy zsákba rakva félreteszem 2 napra, majd utána megy a mosógépbe, és rendszeresen kezet mosok stb. akkor gyakorlatilag a 0-hoz közeli értékre csökkenteném a fertőzés esélyét?

2020. aug. 13. 21:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Aztán az egyetemen se szállj ki a kocsiból mert egy előadóban sokkal több emberrel leszel összezárva egy légtérbe mint egy buszon vagy vonaton.
2020. aug. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van FFP3 maszkod akkor nincs probléma, vedd fel és kész.

Attól függ szerintem hogy mennyire zsúfolt járattal járnál, nálunk pl alig van pár emberen maszk sajnos, de legalább kevesen vagyunk a vonaton, jó messze tudok menni másoktól így annyira nem érzem gáznak.

2020. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, én nagyon távol állok az egészségestől, de egyre kevésbé tud meghatni ez a "járvány", ami március óta itt van, de nem okoz komoly gondokat. Pedig tavasszal se voltak erős intézkedések (eleinte nem kellett maszk a tömegközlekedésen, boltokban, fodrászok, stb nyitva lehettek, gyenge kijárási korlátozás, amit csak az tartott be, aki akarta), május közepe óta meg nincsenek is korlátozások jóformán.



Tönkreteszik a gazdasági életterünket, jobb esetben az álmainkat, rosszabb esetben szegénységbe taszítanak.


Sokak szerint háborúkig is fajulhat a dolog.



Elég már a vírushisztiből.

2020. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Rohadt nagy vírushiszti, hogy fel kell venned egy nyamvadt maszkot. Tényleg, mekkora hiszti.
2020. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is elviselhető lenne a maszk azokon a kevés helyeken, ahol kell. Én amúgy nem is legfőképp magam féltem, hanem családtagjaimat, meg sok krónikus beteg van környezetemben. Szerintem ennyi felelősségtudat mindenkiben kellene, hogy legyen. Ha mindenki maszkot hordana olyan zárt terekben, ahol zsúfolva sok ember van jelen, szerintem tizedére esne vissza a kockàzat
2020. aug. 14. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!