Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire kockázato...

Szerintetek mennyire kockázatos egy MK1-es Focusért 7-8 százezer ft-ot fizetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd venni egy benzines autót, így átlagos használatra, de inkább rövidebb távokra használnám. A keret nem a legnagyobb, így hát gondolom a lehetőségek is szűkösek. Ezek a Focusok nagyon tetszenek, és sok jót is olvastam róluk, hogy milyen jó vezetni, megbízhatóak is azok a típusok, amiket én néztem, 1.6-os benzin kézenfekvőnek tűnik. Van benne erő, nem eszik sokat, stb. Ugyanakkor félek, hogy mivel a legújabb is 16 éves már ezek közül, megvenném, és 2-3 év múlva kirohadna alólam. Ez az amitől félek őszintén szólva. Nem hinném, hogy egyébként nagy probléma lenne majd vele, mert nem egy betegágy elvileg az autó, de elég rohadósak, nem? Pár százért nem akarok venni hulladékot, 6-7-8- kilóért már szépek vannak, de nem lenne jó, ha 2 év múlva lehetne cserélni, mert elporlad a rozsdától. Szóval mit tanácsoltok?

2020. júl. 17. 17:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és sajnos nincs garázs sem. :/
2020. júl. 17. 18:16
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem rossz választás. Igaz én inkább Golf IV-t vennék helyette. De ekkora keretből jó Focus-t is kapni. Az előélet lesz a döntő úgyis. Ha nem rohad, nem volt törve, akkor azért 2 év alatt nem fog elporladni. Hozzáértővel nézesd át vásárlás előtt.
2020. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha rendesen megkapta a szervizelést, kötelező cseréket, és nem volt széthajtva, akkor még jó pár évig ki fog szolgálni téged is.

Nézz pár videót, van fent róluk, hol hajlamosak rohadásra (pl küszöbök, főként hátul), mikre kell még figyelni vásárlásnál.

A motor már enni fogja módjával az olajat valószínű, kb havonta kell utántölteni egy keveset mindig, erre figyelni kell. Kifejezetten nem kényes egyébként, low budge-ből karban lehet tartani, ha nem jön közbe valami kritikus dolog.

Fogyasztás 6-9 l között, attól függ mennyire nyomod, megy-e a klíma, hol van használva stb.


Egy mk1 1.6 benzin tulaj

2020. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A Golf 4 azért eggyel kisebb kategória, mint egy Focus, pláne Ghia felszereltséggel, 1.6-os motorral.
2020. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
7-800 ezer az rengeteg 1es Focusért. Ebből már jó Mk2-őt is veszel.
2020. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha mk2-t veszel akkor 160-200000 km környékén részecskeszűrő és kéttömegű lendkerék + kuplung cere kb. fél millió Ft.
2020. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha 7-800 van kocsira, nem ennyiért kell venni autót, ez alap..

Alapvető karbantartásokkal kell kezdeni. Olajcsere, vezérlés, beállítások, hibakód olvasás stb. Ezer helyen le van írva. Nem egyből újabb, jobb autóra kell rámenni, és amennyid van, mindent rákölteni.

500 körül lehet jó mk1-et venni, és marad a kötelező szervizekre is pénze.

2020. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

7-800-és 1-es fóka? Háááát, nagyon patika állapotnak kell lennie, hogy megérje. Amit garázs nélkül 1-2 éven belül el is dobsz. Tipikusan az ajtók alja és a sárvédőív el fog kezdeni rohadni kint. A nap sem tesz jót sem a kormánynak, sem a műanyagoknak.


"sok jót is olvastam róluk, hogy milyen jó vezetni, megbízhatóak is"


Mondjuk nem tudom mi a rossz, mivel ~9 éve van 1-es Focusom. Azt csinálja amit szeretnék. Más autók nem? Vagy mitől lenne jobb ezt vezetni? Oké, kanyarba be lehet ejteni rendesen, pedig semmi elektronika nincs. Megbízható? Azért 16 évesen már bármi előjöhet rajta. Főleg kisebb távokon használva, azért a napi 10-20km-ek egy benzines autónak sem a kedvencei. És erre használva a fogyasztástól sem leszel elájulva, ne csodálkozz a 8l közelin.


"Van benne erő"


So-so... 101LE, 1100kg alaptömeghez. Nem mondom, hogy nem menne jól, de azért elájulni nem kell. Persze nem rossz, de... Szerintem is inkább max 400-ig keress jobb, reálisabb állapotút, és majd úgyis ráköltöd szépen lassan a többit. Ne érts félre: a 700-asra is, ha lesz miből. Sajnos valami apróság mindig lesz - vagy azért, hogy megóvd az állapotát, esetleg megelőzd a romlást, vagy azért, mert már rossz, és cserélni kell.

2020. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
850ért vettem a dízel mk2 facelift focusomat...
2020. júl. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszokat kaptam, máskor meg azt mondják, hogy a kínálat tetejéből válogassunk.
2020. júl. 27. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!