Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tegyek ha félek vonatra...

Réka1334 kérdése:

Mit tegyek ha félek vonatra szállni?

Figyelt kérdés
45 percig vonatozni fogok, viszont egyedül elfog a pánikroham, és félek hogy le fogok szállni egy ismeretlen helyen. Mit tegyek hogy ezt meggátoljam?

2020. aug. 20. 20:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%

Nézz ki az ablakon, figyeld a többi ember viselkedését.

Rossz helyen nem fogdz leszállni, hisz bemondják, hogy melyik állomás következik.

2020. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
72%
Szia. Gondolom most először ülsz egyedül tömegközlekedési eszközön/vonaton. Nem kell félned semmitől,figyeld az utat,hogy merre tartotok és a többi embert is. Ahogy az első válaszoló is mondta,be fogják mondani,hogy melyik állomás következik (én vonaton még nem ültem). Mielőtt megállnátok készülődj és állj fel és menj az ajtó felé,mielőtt még kinyilna. Szerintem ez megnyugtat majd téged. Sok sikert :)
2020. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha régebbi típusú kocsiban utazol, akkor nem mondják be.

Ha ismeretlen vonalon utazok, akkor én be szoktam kapcsolni a telefonon a gps-t és úgy látom, hogy hol járunk.


Ha a pánikrohamot nem tudod legyőzni, akkor menj pszichológushoz.

2020. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira arról van szó, még kalauznak si szólhatsz, hogy legyen szíves szóljon. :) Fizikailag meg a vonat az egyik legbiztonságosabb közlekedési forma.
2020. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne elintézni, hogy mondjuk valaki elkísérjen? Ez nem tréfa dolog, ha előjön valami, még a mentőt is rád hívhatják.
2020. aug. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy nem bírom ki egyedül a vonatozást. Aztán amikor már ott vagy, akkor fel sem tűnik, úgy elmegy az idő.

A lényeg, hogy foglald el magad. Olvas, hallgass zenét, egyél igyál, nézelődj stb. Gondolj arra, hogy 45 perc nem hosszú idő, pl mint egy tanóra a suliban, hipp hopp el fog repülni az idő 🙂

2020. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Tudd, hogy bárhol vagy, biztonságban vagy. Nincsenek Magyarországon olyan borzalmasan veszélyes helyek, ahol nagyon nem kellene leszállnod.
2020. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
olvass! Stephen King Hasznos holmik! nagyon jó könyv! Eltereli a figyelmedet!
2020. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
És ha ismeretlen helyen szállsz le, akkor mi van? Nem a mező közepén rak le a vonat, hanem egy megállóban, ahol ha nem is az állomás személyzetétől, de legalább helyiektől, vagy más utasoktól tudsz segítséget kérni. Emberek milliói utaznak naponta vonattal, és mindegyik elér oda ahova kell, neked is menni fog.
2020. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod hol kell leszállnod akkor nincsen semmi gond. Otthon nézd meg a vonatod menetrendjét. De az utasokat és a jegyvizsgálót is megkérheted, hogy szóljon ha az adott állomásra értek. Nem fogják leharapni a fejed. :)
2020. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!