Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez milyen mozdony?

Ez milyen mozdony?

Figyelt kérdés

[link]


Nyarálás alatt készítettem a vonatból? Azt gondolom, hogy az M60-M64 közül valamelyik. De szerintem egy nagy vasút rajongó tudni fogja



2020. aug. 29. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lánykori nevén M41, becenevén "Csörgő", vagy ha már átesett a motorcserén, akkor "Hörgő", mivel eltűnt a régi Pielstick motor jellegzetes hangja.
2020. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A pályaszám első 3 számjegyéből tudható a típus: 418, azaz M41.
2020. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

és a számokból tudható, hogy: 4xx, tehát 4 tengelyes

az M6x-ek meg hattengelyesek.

2020. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Gyorstalpaló.

2020. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

a 3-ast miért pontoztátok le???????

a pályaszámoknak jelentése van!

a tengelyek száma, a meghajtás típusa és még más infók bele vannak kódolva! a régi pályaszámok esetében is így volt, és az új UIC pályaszámoknál is ha valaki tudja mi mit jelent, akkor csuoán a számokból ki tudja következtetni hogy mozdonyról vam kocsiról, teherkocsiról, személykocsiról, 1. vagy 2. osztályú kocsiról, hány férőhelyes kocsiról, fedett vagy nyitott teherkocsiról, stb. van szó!

2020. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy remotorizált M41-es, vagyis "Hörgő". Két probléma van vele: az egyik: a 70-es évek terméke, a másik, a nagyobb, hogy karbantartási hiányosságok miatt gyakran meghibásodnak.
2020. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Csupán a 418-ból honnan tudod, hogy remot? Amúgy én gyakrabban láttam lerobbanni Desirót/Flirtöt (pl. ajtóhiba mint), mint Csörgőt. Nem rosszak azok.
2020. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!