Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbusz sofőrök milyen...

Volánbusz sofőrök milyen műszakban dolgoznak?

Figyelt kérdés

Azt olvastam vhol, hogy hajnalban kezdenek, és késő este végeznek.

Ez mennyire szabályos?


2020. szept. 6. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle munkarend, úgynevezett forda van, ezek mindig a járatok menetrendjéhez igazodnak. Én ma hajnali 5 előtt kezdtem, és éjjel 11 után fogok végezni. A kutya ott van elásva, hogy a szolgálatnak csak egy részét tekintik munkaidőnek. Amikor áll a busz a végállomáson, az úgynevezett rendelkezésre állási idő, aminek 50-100 százalékát tekintik munkaidőnek, az érték telephelyfüggő. Szabályosnak szabályos. Tudomásul kell venni, hogy a heti 40 óra munkához annál általában többet kell szolgálatban lenni, akár 60 órát is.
2020. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy a pihenő idejük meglegyen.

De hajnaltól késő estig biztos hogy nem minden nap mennek.

Egy ismerősöm helyi járatot visz, 2 délelőtt, 2 délután, 2 szabadnap.

Bár a délutános elég szar, kb. egykor kezd, és hajnali 2 körül ér haza.

2020. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót!

Ez így elég zúzósnak néz ki...

2020. szept. 6. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Többek között ezért is lenne fontos az utazási igények csúcsinak ellaposítása: ha például az ingyenes utazás korlátozva lenne csúcsidőben és a csúsztatott iskolakezdés is megvalósulna, a nap egészet tekintve egyenletesebb követéssel, összességében kevesebb járművel és járművezetővel működhetne a teljes rendszer, így az ilyen osztott műszakokra is kevesebb szükség lenne, hiszen ezek tipikusan a csúcsidei többletmenetek miatt válnak szükségessé.


Mindenesetre ez ettől is függetlenül egy olyan szakma, aminél nem, vagy legalábbis igen korlátozottan választhatod meg a munkavègzésed idejét, hiszen a legtöbbet akkor dolgozol, amikor mindenki más még vagy már nem melózik.

2020. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Apám 25 éve sofőr, 3 megyén megy keresztül reggel fél hatra meg este 7 re ér haza. 5 napot dolgozik 5 napot otthon van. Szerintem így nem vészes.
2020. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!