Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszvezetőkön miért nincs...

A buszvezetőkön miért nincs maszk?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert egész nap ott rohadnak a buszon, azert. Meg amúgy is ahhoz, hogy a forgalomra tudj koncentrálni, nem árt a friss levegő. Plusz a legtöbb buszon a vezető ülés körbe van üvegezve vagy plexizve, akkor minek a maszk?
2020. szept. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A plexi elég nekik, a taxisoknak, a pénztárosoknak.

A kilélegzett levegő nem fog felmászni fölé, majd leereszkedni.

2020. szept. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Hogy kapjanak levegőt
2020. szept. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem egész egyszerűen nem mernek fellépni a maszkhasználatuk érdekében sem a hatóságok, sem a munkáltatók, tartva egy munkabeszüntetéstől, esetleg felmondási hullámtól.


Más országokban simán megoldják, hogy egész nap maszkban vezetnek, de idehaza is igaz ez mondjuk a járművezető-oktatókra. Nyilván jó minőségű maszkra van ehhez szükség, ám az nettó baromság , hogy ne kapnának levegőt. Ha egy bonyolultabb sokórás műtétet a jó meleg műtőben izzadva kibír egy orvos, akkor egy buszvezetőtől is csak nyafogás az, hogy ő nem bírja. Kivételek persze lehetnek, mondjuk az asztmások, de ez is egy szűrhető dolog, adhatók lennének kivételek .

2020. szept. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Értem, amit írsz, de mondj valami érvet, miért kellene viselnie? A plexis írásom durván le lett pontozva, de nem értem.

A sebészmaszk arra jó, hogy a kilélegzett levegővel a vírus (és egyebek) ne egy-két méterre repüljenek szét, hanem max 10-20 centire.

A járművezető maga elé néz, maga elé lélegzik, és nem oldalra, az utasok felé. Ahhoz, hogy fertőzni tudjon, a lélegzetének át kellene jutnia az utastérbe. Hogyan?

2020. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Leírtam már máshol. Ha rajtad van a maszk, azt valamennyire látod a szemed sarkából = holttér.
2020. szept. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

olvasd el a válaszokat ennél a kérdésnél is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2020. szept. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
7-es! Annál a kérdésnél rendre lepontozzák az észérveket. Görcsösen ragaszkodnak a rendelet betűjéhez. Müller Cilike is nyilatkozta, hogy hát mindent nem lehet belevenni…
2020. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
itt is le fogják pontozni! :D
2020. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 qkker1 ***** válasza:
77%

"olvasd el a válaszokat ennél a kérdésnél is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__.. "


Szerintem ugyanaz az unatkozó írta mindkét kérdést.

2020. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!