Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszmegállóban is kötelező a...

Buszmegállóban is kötelező a maszk? Ha csak átmegyek a buszmegállón, nem ülök fel semmire, akkor is?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván a várakozásnál kötelező a maszk.
2020. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem, csak a zárt várótermekben kötelező.
2020. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Kell. Én szabadságharcos vagyok nem hordok! Nem akarok egy arctalan senki lenni! 5g is egy mocsok!!!!
2020. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

"szeptember 21-től a maszk használata már nemcsak a közösségi közlekedési eszközökön, hanem azon állomási és megállóhelyi helyiségekben is"

Mivel a "helyiség" az egy zárt tér ezért én is úgy értelmezem ezt hogy csak várótermekben.

[link]

2020. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak átmész, akkor sehol sem; de ezt nyilván tudod.

Egyébként, attól függ, hol?

A hatályos, a járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló 431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet 1. § (1) i) pontja szerint: „A hatodik életévet be nem töltött kiskorú kivételével mindenki köteles” „minden olyan helyiségben, amelyben tömegközlekedési eszközre várakoznak orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.”. Ez egybevág a 4-es válaszban idézett Volánbusz tájékoztatóval. Csak várakozó helyiségben tartózkodókra vonatkozik.

Ugyanakkor, Budapestre vonatkozóan Budapest Főváros Önkormányzat Közgyűlése egy szigorúbb rendelkezést hozott: a közösségi közlekedés megállóiban tartózkodó hat éven felüliek is kötelesek az orrot és szájat alkalmas eszközzel eltakarni. Ezt a feltételt a BKK honlapján is szerepeltetik, a közlekedési eszközök hangosbemondói is felhívják rá a figyelmet.

2020. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A megállókban is szoktam biztos ami biztos, csak felmerült, hogy ha csak átmegyek akkor is kell-e. Köszi a válaszokat, zöldelltem mindenkit. Szerintem jobb lenne ha már ott is kötelező, akkor az áthaladáskor is legyen az. Ha akarnék trüközhetnék úgy, hogy ha jön a megállóban az ellenőr vagy rendőr, akkor tovább megyek 30 métert és akkor gyalogosnak minősülök, vagy csak azt mondom, hogy pihenek vagy várok valakit.
2020. szept. 28. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát reggelente a metrópótló megállójában 10-ből 8 emberen van maszk. És az egy teljesen nyitott buszmegálló.
2020. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!