Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig utazhatok diákigazolván...

Meddig utazhatok diákigazolvánnyal, ha idén végeztem el a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az igazolványom október 31-ig érvényes. Ez azt jelenti, hogy addig igénybevehetem a kedvezményes közlekedést?

2020. okt. 18. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, igénybe veheted okt 31-ig. diákod hátulján lévő matricát nézik csak. Külön nem fognak lekérdezni, h van e jogviszonyod.
2020. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, október 31.-ig minden diákkedvezményre jogosult vagy, amire a suli alatt voltál. De hiába veszel diákbérletet október 30.-án, ha lejár a diákod, az se érvényes többé. Ha most akarsz bérletet venni, 2. félhavit vegyél. Az 19.-től november 5.-ig lenne érvényes, neked október 31.-ig lesz.
2020. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem kivételesen december 15-ig. A vírus miatt. Az én diákom márciusban járt le, és használhatom. Nem hirdetem, hogy nincs már jogviszonyom. :)
2020. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utána néztem, és igaza van a 3. válaszolónak. A vírus miatt december 15-ig érvényes a diákigazolvány.

Köszönöm a segítséget. : )

2020. okt. 20. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony-bizony december 15-ig, pedig hányan és hányszor lepontoztak hasonló kérdéseknél, amikor ezt mertem rá válaszolni.

[link]

[link]


#1 és #3: Nem kell titkolni a jogviszony megszűntét, mivel ilyenkor hivatalosan a jogviszony is fennáll a diákigazolvány érvényességéig, pl. ha nem tanul utána tovább az illető és dolgozni sem kezd, a tb-járulékot (most éppen szocho talán a neve) is csak onnantól kell fizetni (alapból november 1-től), addig biztosítva van. Na idén azt nem tudom, hogy ez is meghosszabbodik-e a diákigazolvány érvényességével.

2020. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2: Amit írsz, az a MÁV-ra és a Volánbuszra igaz, ott végig érvényesnek kell lennie a diákigazolványnak a bérlet érvényessége alatt, a BKK el fogadja úgy is, ha a diákigazolvány legalább az érvényesség első napján érvényes volt (tehát alapesetben október 31-én lejáró diákkal október 31-én még vásárolhat egy november 30-ig érvényes bérlet), idén viszont december 15-e után már nem érvénye sa bérlet, akkor sem, ha korábban váltották: "A 2019/2020-as tanévre (a tanév egészére vagy valamely félévére) szóló érvényesítő matricákat 2020. december 16-án már akkor sem lehet elfogadni, ha a hozzájuk tartozó tanuló bérlet még érvényes lenne."
2020. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!