Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak velem történnek ilyenek...

Csak velem történnek ilyenek tömött buszon?

Figyelt kérdés
Sokszor elkapok egy tömött buszt amire alig lehet felszállni, és én ugye hátrább akarok menni de a heringek meg se mozdulnak, pedig látják, hogy jönnének hátra akik felszálltak. Ilyenkor szó nélkül megfogom magam, azt valahogy átcsúsztatom magam a tömeg között, persze figyelve, hogy ne üssek meg senkit nagyon. Erre tegnap valami nyugger megszólal "Nézd már ez meg fellök"...esküszöm ő nem is volt közel hozzám, sőt ült és még ő van felháborodva. Biztos hajszálnyira hozzá érhetett a táskám azt emiatt még ő van megsértődve. Mikor én alig férek el a buszon, kapaszkodni nem tudok, tapossák a lábam, hátra lehetlen ilyenkor menni mert nem képesek arrébb állni. Erre egy kényelmesen ülő nyugger ilyet mond és fennhangon. Még én érezzek bűntudatot, mert jajj fellöktem, mikor alig értem hozzá. Máskor meg hátsó ülésen ült egy 40-es asszony és ilyen mini kézitáskája volt amit a belső ülésre rakott, ahova készültem üllni. Odaálltam elé és rámutattam az ülésre és direkt hangosan megkérdeztem, hogy "SZabad az ülés?" erre meg se mozdul. Akkor megfogtam a korlátot és már cska hogy vegye észre magát próbáltam utalni arra, hogy oda készülök, mikor leültem akkor montha, hogy "nem hallottam, hogy szóltál volna, biztos süket vagyok...erre én meg mondtam a magamét, hogy "ide emberek ülnek és nem táskák amiknek nincs jegye"..erre valamit motyogott de direkt eljátszottam, hogy telefonálok és meglepetésemre csak 2 megállónyit ment. Az ilyenektől falra mászok, és mindig lehangolnak. Máskor meg egy ziháló boszorkány liheget a fülemnek, mikor egy egyes székben ülök, gondoltam van csomó hely és csak elmegy erre őkérdezte mikor szándékozok leszállni, és hiába mondtam végállomás meg van még hely erre akkora patáliát csapott, hogy inkább felszáltlam és ő le szemétládázott. Végül hátul találtam helyet és mikor leszállt mérgesen nézett rám én meg simán bemutattam neki, és kishija hogy nem ütötte be az ablakot. Sokszor annyira felingerülnek, de ennél több nem jön ki és én érzem rosszul magam. Hogy lehet az ilyeneket elkerülni, vagy kezelni? Sokszor már nem merek leüllni, nehogy valami nyugger szétolt, üres buszon simán de amúgy nem. Másokkal előfordult valami hasolnó helyzet, megosztanád?

2020. okt. 31. 03:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mi ezen a csoda, a tömegközlekedés mindig is ilyen volt, mondjuk ha BP-ről van szó, akkor meg ha látod hogy tömött az egész akkor várj 10 percet a másik buszra.
2020. okt. 31. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz egyből hátra felugrani vagy mindig első ajtósra szállsz? Amúgy engedd el a füled mellett, az ilyenek bunkó taplók kortól függetlenül... Öregek szemtelenebbek én azt már észrevettem kezet foghatnak a mai fiatalsággal... Mondom ezt 28 évesen. Szólj vissza nekik azt ennyi morogjon magába. Jól oda kell állni azt vissza szólni nef félj akkor csak pislognak.
2020. okt. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez ellen baromi egyszerű védekezni: mielőtt nekilódulsz hátraverekedni, mondd, hogy "Szabad lesz?" "Elnézést" stb. Ilyenkor adsz egy másodpercet mindenkinek, hogy észrevegye magát, aztán ha ezután is károg, mondhatod , hogy "én szóltam" "mondom, elnézést".
2020. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifogtál egy fontoskodó Karent, ezek egy kellemetlen szellőtől is tudnak károgni.
2020. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tömött buszokon sajnos ez ilyen, ezeket a dolgokat engedd el az a legjobb. Én évekig utaztam ilyen hering járatokon sajnos még olyanon is ahol az ajtónál felszálltam és az alsó lépcsőn álltam és utaztam úgyhogy majd összenyomtak és az ajtót is én támasztottam szinte. Hiába akartam csak egy picit is feljebb menni egyszerűen fizikailag lehetetlen volt. Hozzáteszem ez egy vidéki nagyvárosi tömegközlekedésnél volt.
2020. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát ahol lakok ott minden busz sanjos első ajtos, meg nincs kedvem 10 percet várni..
2020. okt. 31. 18:04
 7/9 A kérdező kommentje:
szoktam szólni, hogy elnézést de utána mintha megse halloták volna pedig felfigyeltek..
2020. okt. 31. 18:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Népünk kipcsak csapatból tevődik ösdze, akik èlvezik a harcot. Mit várunk a tömött buszon is?
2020. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem sokat :/
2020. okt. 31. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!