Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV appon jegyet akarok...

MÁV appon jegyet akarok venni, melyik kedvezményt kell kiválasztanom?

Figyelt kérdés
Van egy opció, hogy Diák (magyar igazolvány), másik meg diákigazolvány (nappali, esti). 21 éves egyetemista vagyok. Normál nem levelezős. Nekem ez a kettő ugyanazt jelenti de nem tudom, hogy melyik a jó.
2020. okt. 31. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Szintén egyetemista vagyok, én a "diákigazolvány (nappali, esti)" kedvezménnyel szoktam jegyet venni.
2020. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar igazolványos diák az a határon túli diákok, akinek van magyar igazolványa. Egy kis sötétzöld füzetke.
2020. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2020. nov. 1. 08:59
 4/10 anonim ***** válasza:
milyen egyetem az ahova ennyi ésszel felvettek? :DDDD
2020. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

#4

Hát biztos több esze van, mint neked, aki szerint a kiírás egyértelmű és nem a MÁV dolga lenne pontosítani. Mivel a magyarok többsége nem ismeri a magyar igazolványt, ezért a vásárló teljesen jogosan gondolja, hogy az ő igazolványa is egy magyar igazolvány.

2020. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

- szövegértés 1-es!

- a Magyar Igazolványról illik tudni hogy mi az. Elég sokszor emlegetik a médiában is. De ha nem tudja, akkor legalább ebből rá kellene jönnie, hogy nem azt kell választania. Amúgy a MÁV honlapján ott a tájékoztatás, csak 1 kattintás. [link]

- 'Diák nappali, esti', 'Diák levelező' és 'Diák külföldi' van még a listában. Ebből annyira nehéz kiválasztani? :D Az ilyen emberekre szokta egyik kollégám mondani, hogy még a kenyeret sem tudja magának megkenni. :D

- szóval melyik egyetem ez? megyek én is, pont kellene egy diploma

2020. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha leírtad így két nagybetűvel, akkor végre beismerhetnéd, hogy nyelvtanilag nem is helyes a MÁV kiírása, és kisbetűkkel szimpla jelzős szerkezetről lehet szó. Szóval az egyes neked, és a MÁV-nak jár nyelvtanból.
2020. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A MÁV appban is így van írva, ezért írtam így.

Ha kicsivel írtam volna akkor meg az lenne a baj. :D

[link]

2020. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg azt honnan tudjam, ha a kérdező nem képes normálisan feltenni a kérdést? Így természetes, hogy a Magyar Igazolvány egy különálló igazolvány.
2020. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ötös, nem nézek televíziót, és híreket nem követek :)
2020. nov. 1. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!