Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » November 5.ig jó a bérletem,...

RekaFeher kérdése:

November 5.ig jó a bérletem, azzal még tudok utazni november 5.-én?

Figyelt kérdés
2020. nov. 4. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg utána is utazhatsz pár napig, mert van türelmi idő, ami asszem' 5 nap szokott lenni.
2020. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
komolyan?
2020. nov. 4. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rá van írva, hogy pontosan meddig érvényes.

Legalábbis nekem a MÁV havi bérleten rajta van percre pontosan. (2020. 11. 05. 23:59)

2020. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Volánbusz bérlet: "A havi bérlet az Igazoláson/Igazolványok meghatározott viszonylatban belül - a rajta feltüntetett naptári hónap első napjának 0.00 órától a következő hónap 5-én 24.00 óráig - jogosít utazásra."

Szegedi helyi bérlet: "Érvényes: Tárgyhó első napjának 0.00 órájától a következő hónap 5-én 24.00 órájáig, korlátlan számú utazásra, Szeged város helyi, menetrend szerinti, közösségi közlekedési járművein, az "Utazási Feltételek" betartásával. (A bérletet felszálláskor és ellenőrzéskor kérjük felmutatni!)"

Tudtommal máshol is az utolsó jelölt napon még használható a bérlet. Viszont türelmi időről még soha nem hallottam, nálunk ha valaki 5. után előző havi bérlettel szállt fel, azokat az utasokat csak jegyváltás ellenében engedte fel a sofőr.

2020. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb szolgáltatónál a havi bérlet 1-jétől a következő hónap 5-éig érvényes, Valószínűleg ezt értelmezte úgy az #1 válaszoló, hogy "5 nap türelmi idő" De ez így eléggé félrevezető megfogalmazás.
2020. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen nálunk is így van
2020. nov. 4. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5-én tudsz, persze. (És ha nem szállt még el teljesen az emberi józan eszük, akkor az éjféli vonaton, meg a nulla tízre befutó utolsó trolin se szoktak a jegyvizsgálók ezzel a 23:59-es baromsággal vegzálni. Bár láthatóan a kiötlőknek már elmentek otthonról.)
2020. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szolgáltatónál 5-én 23:59-ig érvényes az a bérlet, amely havi, második félhavi érvényességű vagy az érvényesség bérleten feltüntetett utolsó napja a hónap 5. napja.


A BKK kivétel, mert ők még 2 órát grátisz adnak, azaz ha a bérleted 5-én jár le, 6-án hajnali 2-ig még érvényes marad.

2020. nov. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!