Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek mennyire biztonság...

Szerintetek mennyire biztonságos most vonaton utazni? Mik a tapasztalotok a maszkviseléssel a járatokon?

Figyelt kérdés

2020. nov. 6. 19:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%

Mindenkin van maszk azon a járaton, amin utazom.

Hogy mennyire biztonságos?

Ha már másfél órája ülünk 6-8-an a fülkében, szerintem ott már csak a szerencsén múlik minden. Meg az immunrendszeren.

2020. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
42%
A maszknak nincs köze a vírus terjedéséhez vagy nem terjedéséhez. Valamennyit a cseppekből megfog ugyan, a szemben ülő lehet hogy kisebb dózisban kapja, de kapja és mivel szemen át is fertőz ha egyetlen fertőzött tartózkodik bent több óra alatt biztos hogy mindenki meg fogja kapni. Tehát a kérdésed értelmetlen.
2020. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
31%
Talán annyit korrigálnék a nincs köze helyett, nem sok köze van. Na nagymértékben befolyásolja. Talán így érthetőbb.
2020. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
17%
Na = nem. :D
2020. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Mivel napi 4 ezer új eset van, 10 millió lakosra 2500 az 1-hez az esélye, hogy valaki elkapja. Ez azt jelenti, hogy 6 fős kabinban 2500 az 5-höz, hogy valaki beteg rajtad kívül.

De ha mondjuk valójában 10x ennyi set van, akkor is 250:6 az aránny, ami még mindig jó.


Tartsad be a szabályokat, mossál kezet, szedjél sok C és D vitamint és NAGYON vigyázz a lelki egészségedre. Ennél többet nem kell tenni, nem kell rettegni és nem kell egy tüsszentő embert potenciális gyilkosnak tekinteni.

2020. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Az 5-ös válaszolóval egyetértek. Nagyon nem nulla az esélye annak, hogy elkapod a fertőzést, de aránylag sokat tehetsz azért, hogy csökkentsd a kockázatát.


1. Ne érj az arcodhoz

2. Moss, fertőtleníts kezet, ha ez mégis elkerülhetetlen. Előtte, utána.

3. Hordd a maszkot. Ugyan inkább kifelé véd, de minél általánosabb a maszk viselése, annál kevesebb a deviáns utastárs.

4. Ülj távolabb másoktól . Nem gond akár út közben többször is átülni, ha így jobban tudsz távolságot tartani.

5. Válassz csúcsidőn kívüli járatot , esetleg első osztályt , ahol kevesebben vannak

6. Legyél óvatos, de ne félj, ne rettegj.

2020. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Elsősorban nem is magamat féltem, viszont idős szüleimet látogatom meg az ország másik végében, hogy segítsek nekik bevásárlásban, ügyintézésben. Ithhon home office-ban vagyok, és két hete nem járok sehová, hogy nehogy átadjak nekik valamit. Az egyetlen necces pont ez a vonatozás lesz. Az első osztály nagyon jó ötlet, nekem eszembe sem jutott!
2020. nov. 6. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

"a egyetlen fertőzött tartózkodik bent több óra alatt biztos hogy mindenki meg fogja kapni."


Én összenyaltam ezt a szart, kaptam pozitív leletet.

4 emberrel ülök egy irodában szemben, oldalt emberek. Maszkot hordtunk.

Családhoz minden nap hazajártam, ráadásul tesóm 2 hete műtött volt.

Betegségem előtt 1 nappal egy 5 fős tásasággal túráztam, vonattal mentünk, egy fülkében voltunk 3,5 órán át, maszk volt rajtunk.

Pár nappal korábban voltak nálam szerelők, rajtam maszk, rajtuk talán egyiken.


A felsorolt 10-15 emberből senkinek nem adtam át.

Engem nem győztél meg arról, h semmit nem érne a maszk, mert úgyis megfertőződnek...

2020. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Vonaton kaptam el én is. A napi fertőzöttek száma meg jóval több, mint 4000. Engem egy hete teszteltek, azóta sincs eredményem, ahogy sok más embernek sincs.
2020. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
A maszk valóban nem nyújt túl nagy védelmet, emellett a vonatokat soha nem takarítják, nemhogy fertőtlenítenék. Simán elkaphatod, ennek ellenére nincs miért aggódnod, ez a vírus nem különb egy sima megfázásnál.
2020. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!