Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kerékpárszállító vonat hogyan...

Veros kérdése:

Kerékpárszállító vonat hogyan működik? A kerékpárt le lehet lakatolni? Biztonságos? Milyen ajtó van a vonaton ami segíti a kerékpár elhelyezését?

Figyelt kérdés
2020. jan. 7. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Együtt utazol a kerékpárral, felfüggeszted a kampóra, és leülsz az ülésre. A Balatonnál nyáron vannak diákmunkások, akik segítenek a felszállásnál, a lépcsőn.
2020. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az előzőhöz: itt láthatod képen is:

[link]

2020. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. jan. 7. 16:01
 4/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Elé is zárhatód ha akarod...aztán Te elmész a személy fülkébe
2020. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én sokszor viszem a bicajt.

Többféle mód van. Ha Flirt vagy Desiro, vagy Talent van, azokban van külön biciklis rész általában a szerelvény közepén ahol a wc is van. Azon az ajtón szállj fel ahol a biciklis piktogram van. A Flirtökben van például heveder amivel rögzítheted a bicajt eldőlés ellen.


Ha normál kocsis szerelvény ott általában az elején vagy a végén lehet elhelyezni a bicajt.

A halberstadti kocsikban a babakocsis részben 2 bicaj elfér (ez az a kocsi aminek nem a végén van a két ajtó, hanem a kocsi közepéhez közelebb)

Ezeken a kocsikon nem nvagyon van az ajtónál semmi segítség ezért nagyon vigyázni kell nehogy az ember odaverje a váltót vagy valami értékesebb alkatrészt.

A kerékpárszállító kocsikban (ami a bazinagy kerékpár van) van kialakítva többféle rögzítési mód. Itt is érdemes figyelni arra, hogy ne verjük le a festéket a bicajról, a váltót ne akasszuk be sehova, stb.


Vannak olyan helyek ahol oda tudod zárni a kocsihoz a lovat, de van ahol csak a kerekeket tudod összeláncolni a vázzal.

Én úgy szoktam csinálni, hogy ha a biciklis szakaszba teszem a bicajt akkor úgy ülük le, hogy lássam ki jár arra. Ha a vonat megáll, akkor megy oda megyek a bicaj környékére. Sajnos elég sokszor előfordul, hogy jönnek-mennek magyarország erőforrásai a vonaton és felmérik a helyzetet. Múltkor konkrétam mellettem beszélték meg, hogy jól néz ki az a fehér merida, meg kellene pattintani.

Én nem hagyom felügyelet nélkül sosem a bringát - nem volt drága, de nem akarok venni másikat csak azért, mert valaki másnak megtetszik.


A bringás kocsikban ahol van ülőhely ott ha van utas akinek nincs bringája köteles átadni a helyet a biciklisnek - mert ugye ő le tud ülni máshol, de a biciklis nem tud máshova menni a cangával. Ez általában ki is van írva, úgyhogy ha pampog a paraszt akkor kell szólni a kallernek és az majd elküldi.

2020. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Jók ezek a promóciós fotók. Valamelyikőtök utazott már kerékpárral nyáron? Tuti hogy nem.

Sajnos a valóságban ez nem így néz ki.

Fel sem férsz a vonatra bringával. És nem csak te, hanem még sokan mások várják a következő vonatot. Hátha majd arra...

2020. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a Balaton felé próbálkozik az ember, akkor azért szokott lenni hely. Néhány vonatra kifejezetten biciklihelyjegyet kérnek, az a tuti szerintem. Kár, hogy nem vezetik be mindenhol.


A Velencei-tóra én úgy szoktam menni, hogy Pusztaszabolcsig megyek a dombóvári személlyel (kényelmes Flirt és alig szokott lenni rajta bicikli), és onnan támadom a tavat, 10 km kb. a part.

2020. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!