Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudtátok, hogy jövő áprilisig...

Tudtátok, hogy jövő áprilisig meghosszabbították többek között a diákigazolványok érvényességét?

Figyelt kérdés
A koronavírus oldala is írja, hogy a november 3 után lejáró okmányok érvényesek maradnak a jelenlegi veszélyhelyzet utáni 60 napig. Azok is beleszámítanak, akiknek a diákigazolványa idén tavasszal lejárt volna. Szóval ha az utolsó matrica a diákigazolványodon a 2019/2020-as tanév I. félév érvényesítő matricája, akkor is használhatod a diákigazolványodat jövő áprilisig.

2020. nov. 22. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Ezen már gondolkodtam én is, de nem jutottam dűlőre, hogy tényleg érvényes-e ebben az esetben is. Tavasszal nem jutottam be az egyetemre, mert estin vagyok, majd márciustól áttértünk távoktatásra. Idén szeptemberben már alapból távoktatásként indult az esti tagozat.


Az biztos, ha tényleg így van, hogy aki keresztféléves volt, vagy csúszott és 2019/2020 I. félév végén fejezte be a tanulmányait, nyert lassan már 1 év kedvezményt, de legalábbis decembert 15-ig biztosan.

2020. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez így van. Az Oktatási Hivatal is írta, hogy mindenkinek érvényes a diákigazolványa, akinek a 19/20-as tanév I. vagy II. félév, vagy a 20/21-es tanév I. félév érvényesítő matricája fel van ragasztva a diákigazolványára.

Szóval aki a 19/20-as tanév I. félév végén befejezte a tanulmányait, az is használhatja a diákigazolványát jövő április végéig. :)

2020. nov. 23. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!