Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi a leghosszabb táv,...

Mennyi a leghosszabb táv, amit utasokkal megtett egy huzamban akkuról a Solaris troli?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy 4 km-t képes egy töltéssel megtenni, de menetrend szerint egy se tesz meg ennyit, de egyszer a Nagy Diófa utcától a Mexikói útig akkuról ment a 74-es, ami szerintem nagyobb mint 4 km, a két említett megállót már akkuról közelítette meg és úgy is hagyta el, lehetséges, hogy a végállomásig elment akkuról? Lehetséges hogy ő volt a rekord döntő?

2020. nov. 26. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem már Solarist (hétvégén) 82-esen Uzsokitól Mexikói vá-ig, majd onnan vissza Uzsoki (ugye ez menetrend szerint így van mostanság.. ..majd visszafelé jövet Egressy-Vezér váltón kiugrott az áramszedő. A patika előtt lecsuktam bentről és Örs vá-ra akkuval jöttem vissza, mert lusta voltam kiszállni. Nem tudom ez összeadva hány km, de jó soknak tűnt akkor.
2021. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy kicsit utánaszámoltam, az általam írt szakasz 4,5-5 km lehetett, gondolom a fékenergiavisszanyeréssel 1-1,5 km-et ralehetett tolni 4 km-re, mivel 4,5-5 km volt, gondolom a Kassai téren már drótra tette, de ha végig ment, akkor a Solaristól veszek akkumulátort a telefonomba 🤣 A te szakaszod összesen 6 km úgy hogy volt egy kicsi töltés közötte. Ha nem jönnének az elektromos buszok, azt mondanám, hogy bele még egy akkupakk és mehetne troli Budára is új drót kihúzása nélkül a 8 km akkus hatótávval. De már ez is haladás, hogy ki van használva, a 79-es is szép távot megy metrópótló besegítőként, szerintem pótlás után is maradhatna így 😊 az eredetit még az Ikarusz 280T is tudná teljesíteni ha Hamilton-t ültetnék be a volán mögé és Dózsa György út megállónál végsebességen szedné le a drótot 🤣🤣🤣 (csak ne legyen leszálló 🤔)


Ha csutkára le van merítve (ment 4-5 km-t akkuról), menet közben töltve mennyi idő alatt van 100%-on az aksi?

2021. jan. 5. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A típusismereti tanfolyamon azt tanultuk, hogy a Solaris 8 km-t bármilyen körülmények között elmegy vezeték nélkül, ideális esetben 15 km-t is.. ..de azért ezt nem kell utasokkal kipróbálni.. :D ..meg nem tudom milyen körülmény számít ideálisnak. :) nem tudom mennyi idő alatt töltődik fel teljesen, mert az csak a garázsban történik meg éjjel, de töltöttség hiánya miatt nálunk még egy trolit sem kellett menteni szerintem. :)
2021. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig azt hittem csak 4 km-t tud megtenni akkuról egy töltéssel, ezek szerint a Wikipédiának nem kell mindig hinni. Ha a szedő fel van téve és úgy megy, akkor nem tölt az aksi?
2021. jan. 6. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!