Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért szűnt meg a 86-os busz?

Miért szűnt meg a 86-os busz?

Figyelt kérdés
Tudom, már sokidő eltelt azóta, de sosem értettem mi értelme volt megszűntetni ezt a járatot. Nekem pont a kedvenc buszom volt, mivel pont a házunkkal szemben volt szinte a megálló és sok helyre elvitt főleg sulihoz is, régen háztól suliig elvitt bő fél óra alatt. Mellesleg mostmár csak átszállással lehet eljutni a óbudai végállomáásig. Nagyon hiányolom ezt a buszt. Nagyon megkönnyítette a mindennapi közlekedést. Sokan akkor az új 17-es villamost gondolták az oknak, de szerintem nincs értelme, mivel a 17-es teljesen más útvonalon megy, sok megállót meg se közelít mint a 86. Az újbudai végállomásnál meg egy megállót kell menni a buszokig, pedig szerintem jó busz volt. Ti is hiányoljátok? Én legszívesebben visszahoznám, de ez csak egy álom. Régen volt hogy egy napra visszahozták mint nosztalgia járat, erről is lemaradtam persze. Nyilván azóta mióta megszűnt feltaláltam magam a járatokkal kapcsolatban, de akkor is szerintem ez volt a legjobb járat. Nem értem a megszűnése okát. Szerintetek van kis esély a visszahozatalára, esetleg valami csoportot létrehoznánk azok közt akik szintén hiányolják? Tudom, hogy nincs esély rá de ez mégis nosztalgikus lenne.

2020. nov. 29. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A budai észak-déli irányú utazásokat átterelték a fonódó villamoshálózat két ágára, ezért szüntették meg a 86-ost. Azonban a Pacsirtamező utcai villamosvonal a távoli jövő ködébe vész, így a 86-os északi szakaszának M2 metrókapcsolatát meghagyták a 109-es formájában.
2020. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

A 9-es busz, illetve a 19-es villamos teljesen lefedi a 86-os útonalát.

Tök baromság lenne a dízelbuszokat végigpöfögtetni a budai belvároson, amikor 1 utcával arrébb ott megy a villamos.

2020. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen de mégis hiányolom, voltak jó buszok is nem cska pöfékelősök.
2020. nov. 29. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még pazarlás és felesleges légszennyezés a villamossal párhuzamos buszt üzemeltetni.
2020. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem.
2020. nov. 30. 02:33
 7/7 anonim válasza:
szegeny kerdezo, hogy belett oldtva🤣🤣
febr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!