Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A távolsági buszon lehet...

A távolsági buszon lehet jegyet venni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy csak a buszvégállomáson lehet. Tényleg történt valamien változtatás a távolsági buszoknál? Válaszokat előre is köszönöm!

2020. dec. 6. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Igen, történt. Buszon már nem lehet jegyet venni, ha jól tudom, csak pénztárnál. Esetleg akkor lehet buszon jegyet venni, ha be van zárva a pénztár a buszállomáson. Illetve lehet, hogy van, ahol lehet még jegyet venni a buszon. November végén láttam egy listát, ahol fel voltak sorolva azok a települések, ahol már nem lehet a buszon venni, és ott azért hiányzott jó pár település. De lehet azóta már sehol sem lehet jegyet venni buszon, nem tudom. Mindenesetre úgy készülj, hogy buszon nem tudsz jegyet venni, mert valószínűleg nem is fogsz tudni. Pénztárnál vegyél vagy online.
2020. dec. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Kell is.
2020. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valami itt csúnyán félrement a kommunikációban.


Annyi történt, hogy több, jellemzően nagyobb autóbusz-állomáson a pénztár nyitva tartási idejében kötelezővé vált a jegyelővétel.


Minden más megállóban továbbra is vehetsz jegyet a buszvezetőtől. (A félreértések elkerülése végett: igen, azokban a városokban is, ahol az autóbusz-állomáson működik a pénztár és kötelező jegyelővétel van. Szóval ha te nem a buszállomáson szállsz fel, továbbra is a vezetőtől vehetsz jegyet!)

2020. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott ahol van pénztár, nem lehet jegyet venni. Amúgy furcsa, hogy eddig miért nem így volt, nálunk 2002 óta így van, aztán amikor 2016-ban Kecskeméten akartam jegyet venni a pénztárban egy helyközi buszra, közölték, hogy a sofőrnél kell, ő csak bérletet ad. Most ez változott.
2020. dec. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!