Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbuszokon lehet helyben...

Volánbuszokon lehet helyben jegyet venni, vagy online kell?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz jegyet a sofőrnél is.
2021. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Már csak azért merült fel bennem a kérdés, mert valaki nemrég hisztizett,hogy jajj de unja már hogy neten kell jegyet veszegetni, majd mikor beírtam az indulási és cél várost, az oldal azt írta, hogy nem lehetséges online jegyvásárlás ezen az útvonalon.


Köszi!

2021. jan. 6. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Van néhány olyan járat, ahol csak elővételben lehetséges jegyvásárlás, ezek jellemzően távolsági járatok. Általában tudsz a sofőrtől jegyet venni.
2021. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem lehet a sofőrtől, ott van pénztár.
2021. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Megyeszékhelyeken ha onnan indul a busz, és nyitva van a pénztár, akkor előre meg kell venni a pénztárban. Ha nincs nyitva, lehet sofőrnél venni.

Voltam már olyam buszon, ahol hiába volt nyitva a kassza 20-ból csak 3 ember vett előre jegyet, a többieknek adott a sofőr, de voltam olyanon is, ahol le volt zárolva a sofőr jegykiadója.

2021. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát itt remélem nem lesz, mert ha azzal nem tudok elmenni, az azt követő csak 3-4 órával később megy. :D

Köszi a válaszokat!

2021. jan. 6. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk pár dolgot.


1. Alapvetően lehet a buszvezetőknél jegyet venni.

2. De egy sor nagyobb buszállomáson, ha működik épp pénztár , jegyautomata, akkor ott kell venni a jegyet. (És ezek szerint van, ahol ezt nem veszik szigorúan , máshol igen.)

3. Mindig megéri viszont mobiljegyet venni, mert olcsóbb.

4. Az online jegyvásárlás nem azonos a mobiljeggyel. Elobbi csak bizonyos távolsági járatokra váltható, míg utóbbi az ország összes, Volánbusz üzemeltetésű helyközi járatára.

2021. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Népligeten már a kezdetektől fogva (értsd: 15 éve) kötelező elővétel van, ehhez képest mindig a buszon veszek jegyet, ha épp nincs bérletem. Igen, az elmúlt egy hónapban is vettem így jegyet.


Egyébként a többi megyeszékhelyen (ahol a járvány miatt kötelező az elővétel) valószínűleg betartják.

2021. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!