Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Villányi útra miért nem...

A Villányi útra miért nem viszik tovább a 6-os villamost?

Figyelt kérdés

Ugye a Móriczra kimegy a 6-os villamos, egész könnyen össze lehetne kötni a Villányira és onnan mehetne körbe a 6-os.


A 4-est értem, hogy Újbuda-kp. a végállomása, a Bocskain nem biztos, hogy van értelme továbbvinni. De a 6-osnál én látnék rációt benne, hogy egy körvillamos kialakuljon.


Én laikus vagyok, szóval bocsánat, ha hülyeséget írok.



2021. jan. 7. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Villányin és a 17-es nagykörútig tartó szakaszán nincs akkora forgalom, ami indokolná. A 6-os villamos jelen állapotában is kevés, 6-os metró kéne helyette (bár az 5-ös metró lefedi a legfontosabb, metró által nem érintett területet, de az oda való eljutáshoz továbbra is fontos szerepe lesz a 6-os villamosnak, ami miatt várhatóan nem csökken majd a terhelése számottevően).
2021. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Budai oldalon A Villányi út - Alkotás utca, illetve a Bartók Béla út - Krisztina körút útvonalon 2-2 villamosjárat köti össze a Móricz Zsigmond körtért a Széll Kálmán térrel. Együttesen ezek legalább akkora utasforgalmat képesek elszállítani, mint a körbevezetett 6-os. Emiatt nincs szükség a 6-os körbevezetésére a Budai oldalon.
2021. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem egészen annyi, hogy a meghosszabítás technikailag, hogy még áthúzunk két pár sínt a Bartók Bélán keresztben...

Forgalmi oldalról meg leírták előttem

2021. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
"A 4-est értem, hogy Újbuda-kp. a végállomása, a Bocskain nem biztos, hogy van értelme továbbvinni." - Pedig korábban volt ilyen terv, csak leszavazták, mert fákat kellett volna kivágni.
2021. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, örülök hogy nem lehülyézést kaptam, hanem értelmes válaszokat.


Utolsó - én perpill a Bocskain lakom, de örülök, hogy nem viszik tovább. Nekem a középső fás rész megér annyit, hogy buszozok Újbuda-kpig.

2021. jan. 8. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!