Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így vehetek vonatjegyet?

Így vehetek vonatjegyet?

Figyelt kérdés

Vidékre szeretnék leutazni.


A városban lakom.

B város a pesti közigazgatási határ.

C (A pályaudvar) ahonnan indulok.


Van érvényes diák (egyetemista vagyok) bérletem "A" és "B" város között, viszont lejárt a pesti bérletem és nem tudok újat venni, mert annyi pénzem nincs, viszont C és B város közötti szakaszra tudnék venni vonatjegyet. ami 200 ft lenne oda, meg 200 ft vissza.


A vonat amivel mennék az zónázó, tehát megállószerűen nem érinti a "B" várost, csak áthalad rajta. (Ugye ez a közigazgatási határ)


Szerintetek ez így működhet vagy ezért megbüntethet, mert a zónázóra váltott bérletemhez kell pesti is? Nem emlékszem, hogy rálenne írva, hogy azzal érvényes, de mikor veszem automatából, akkor mindig jelzem, hogy van budapest-bérlet, emiatt adja B várostól a bérletet (de nyilván, mivel ez a határ)



2021. jan. 9. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A két vonatra vehetsz kombinált jegyet, amit C-ből A-ba "budapesti fejpályaudvaron át" kell kérned. Ahhoz nem kell BB, leszállhatsz vele Pesten bárhol, majd fel a másikra bárhol, a két állomás közti utazást megoldani a te dolgod.
2021. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy vonat lenne, ami "C"-ből indul és "B"-t csak érinti, de nem áll meg ott, áthalad rajta, "A" állomáson viszont már megáll, de az már nem BP területe.
2021. jan. 9. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Akkor semmi extra, veszel egy jegyet C-ből A-ba, az érvényes a teljes útra a két állomás között, bárhol is megy a vonat.
2021. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lizaaa03 válasza:
19%
Igen elég vegyél csak simán C től B ig egy jegyet
2021. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!