Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A villamosokon van olyan hogy...

A villamosokon van olyan hogy délutáni vagy délelőtti jegy?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég utaztam villamossal, és egy ismerősöm azt mondta hogy van olyan hogy délutáni,(12.00 után) és van olyan hogy délelőtti(12.00 előtt) jegy. Én igazából nem emlékszem ilyenre, de lehet csak a memóriám rossz.

Elsősorban Miskolc és Debrecen érdekelne, de akkor gondolom a többi városban is így lenne..



2021. jan. 12. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg a honlapkukon!
2021. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ilyen se Budapesten, se Debrecenben, se Szegeden, se Miskolcon. Más városban meg tudommal nincs villamos Magyarországon. Más országban olyan van, hogy egy napijeggyel hétvégén és ünnepnapokon 2 felnőtt és 3 gyerek együtt utazhat. Itt ilyen mikor lesz?
2021. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1

Amúgy néztem a honlapon, és sehol nem volt feltüntetve hogy lenne ilyen. De inkább azért megkérdeztem biztos ami biztos alapon.

És egy jegyet meddig tudok felhasználni? Pl megveszem reggel 11kor, utána még délután 4kor tudom használni? (természetesen úgy hogy addig nem érvényesítettem)

2021. jan. 12. 22:30
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
mert ilyen nincs. Ha lyukasztottál, akkor a menetidőt tekintve, a végállomástól végállomásig idő...
2021. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom, ezt értem is. De ha pl veszek 2 jegyet délelőtt 11kor,és az egyiket délután 4kor akarom felhasználni, akkor az még érvényes?
2021. jan. 12. 23:03
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Persze. Például Pesten az árváltozást követően még egy évig érvényes.
2021. jan. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem erről, az időalapú jegyről hallhatott az ismerősöd Debrecenben?

"bevezetik az időalapú jegyet, amelyet 400 forintért lehetne megvásárolni és egy óráig használható.

Így a tömegközlekedőknek megkönnyítenék az átszállást, hiszen ugyanazt a jegyet használhatnák több járaton is. Ezt a jegyet azonban csak a telefonos applikáción lehet majd megvásárolni"

Állítólag a vírus után így lesz...

Ez meg a mobil-jegy: [link]

2021. jan. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyes városokban volt, talán van is a délelőtti ügyintézős-bevásárlós időszakban pár százalékkal olcsóbban árult helyi vonaljegy, ami jellemzően csak délelőtt érvényes, de nem tudok róla, hogy villamossal rendelkező városokban lett volna ilyen.


Az időalapú jegy pedig más tészta, ott az érvényesítés ill. egyes esetekben a jegyváltás időpontjától érvényes a jegy a rajta megadott időtartamon belül .

2021. jan. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az átszállójegy pl. ilyen időalapú. De az is ugyanolyan vonaljegynek minősül. Ergo a busztól kezdve a troliig mindenhol használhatod.
2021. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Ja és a tízes gyűjtő régen addig volt érvényben, még a csomag tartott. Hiába volt ár változás.
2021. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!