Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért megy be a 272-es busz a...

Miért megy be a 272-es busz a Móricz Zsigmond körtér félé a Kelenföld vasútállomáshoz? Azt meg értem hogy a reggeli és a délutáni csúcsidőszakokban a torlódások miatt gyorsabb a metró, de pl hétvégén vagy csúcsidőn kívül teljesen pazarló szerintem.

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt pl. közvetlen kapcsolat a 6-ossal, másrészt hol fordítanád meg?
2015. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem az a baja a kérdés feltevőnek szerintem hogy bemegy a körtérhez, hanem az hogy miért tesz plusz kitérőt az új buszvégállomáson. Ez mondjuk az 53-asra és a 88-asra is igaz.
2015. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, elnéztem a kérdést, elnézést :-)


A Móricz felé a többi járatkapcsolat (pl. 103), + a vonat miatt megy be. Ha más szempontból is nézed, elég hülyén venné ki magát, ha Törökbálintról akarnád elérni a vonatot, akkor menj be előbb a Móriczra, majd metrózz vissza a vonathoz, miközben ott megy el a buszod a pályaudvar mellett :-)

2015. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez baromság, a déli (nem Déli...) irányú vasúti csatlakozás a Törökbálint felől érkezőknek huszadrangú. Elsősorban a metrókapcsolat miatt térnek be ezek a buszok, a másik irány is csak azért nem megy be, mert az kb. 10 perccel megdobná az átutazók menetidejét.
2015. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 21:03


Hol írtam azt, hogy a vasút nem huszadrangú? Annyit írtam, hogy alapesetben is hülyén nézne ki, ha nem tenné meg az a (Móricz felé) kis kitérőt egy Kelenföld jelentőségű pályaudvarhoz, de ott még ott a metró, és a többi (igen, Törökbálint a metróhoz képest ez is elenyésző jelentőségű) járat. Mondhatni presztízskérdés, hogy be legyen víve.


Visszafelé pedig értelmetlen lenne bevinni, amellett, hogy jelentős menetidő, létezik gyorsabb megoldás a Móricztól, Nagyszőlősiről és környékéről.

2015. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarok metrózni,akkor engem is idegesít,kifejezetten a metrózók meg a vonatozól kedvéért van közvetken kapcsolat.A metró előtt hosszan be kelett gyalogolni a Sasadi úttól a pályaudvarig.
2015. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!