Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tapasztaltátok ezeket már a...

Tapasztaltátok ezeket már a Kosztolányi Dezső Téren Budapesten?

Figyelt kérdés
Párszor vártam ott buszt vagy villamost és hiába vagyok ott elől vagy középen sokszor mintha ott se lennének utasok és tovább száguld pedig voltak rajta utasok és elvileg pont akkor kellett volna megállnia. Volt hogy korán érkeztem oda és mire jött a busz ami pontos volt ott vártam bérlettel a kezemben, a megálló elején és meg se állt hanem tovább ment. Volt, hogy pár ember is csak nézett ott, hogy mi a fene van most. Emiatt is késtem el egyszer valahonnan mivel hiába pontosan jött a villamos, meg se állt ott pedig mindnek ott kellene megállnia. Ti tapasztaltátok ezeket mostanában? Annyira bosszantó. Ilyenkor direkt megnéztem, hogy vannak e rajta emberek, mert lehet üres járat vagy garázsmenet de voltak rajta és tovább hajtott. ÉS az ember ott áll hülyén, hogy miért is vár ott a megállóban...Amúgy arról a megállóról beszélek ami a síneken van most, ahol együtt megy e busz meg a villamos.

2021. jan. 13. 13:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
régebben írtunk de nagyon lekezelően szóltak vissza hogy nem biztos hgyo ez történt meg nem így volt pedig pont hgoy de. azóta nem igen írunk panaszleveleket :/
2021. jan. 13. 15:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, hogy már úgy egy éve nem jártam arra, bár a buszmegálló villamosmegállóba helyezéséről tudok.


Igazából egy dolgot tudok elképzelni: lehet, hogy kettős megálló és a hátrébb egyszer már ajtót nyitó jármű az, amelyik nem áll meg újból.

2021. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12.na nekem is ezvolt a 2.tippem bár amikor ott megállt akkor nem nyitott ajtot bár lehet nekem kellett volna oda mennem de a villamossla mi van? az előtt nem állt semmi azt tovább suhant..meg busz is pedig elptte se volt semmi.
2021. jan. 13. 17:06
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy pont a Kosztolányin mi folyik, azt én nem tudom...


Az elmúlt évtizedekben nagyon ritkán tapasztaltam ilyet, de azelőtt eléggé mindennapos volt. Ezt például akkor szokták csinálni, amikor összetorlódtak, mondjuk kukásautó mögött, vagy trolik beszorultak mert valaki hülyén parkolt, tehát késésben vannak, és amelyik előrerohan, hogy ne legyen akkora követési hézag, tudja, hogy úgyis ott jön utána a másik, vagy másik három is, vagy más járat, ami szintén ugyanarra megy, és az majd megáll... Ő már csak akkor áll meg, ha van leszálló. Amúgy is már rég visszafelé kéne jönnie. Olyan is rendszeres volt régen, hogy annyira megtelt a busz, hogy a sofőr nem volt hajlandó több utast felvenni, egy tű sem fért volna már hová, ezért direkt meg se állt a megállókban, hogy ne legyen felesleges dulakodás és botrány, még a leszálló utasokat is egy sarokkal odébb engedte leszállni.


(Ha egymás után jön kettő darab busz, és eldöntik helyettem, hogy melyik nem áll meg nekem, azzal mindössze annyi a problémám, hogy ma már nincs két egyforma busz, egyik kényelmetlenebb ülésekkel, mint a másik: jobb szeretem én eldönteni, melyikbe akarnék beszállni.)

2021. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14.ezek még hagyján de nálam semmi ok nem volt erre szerintem.

mivel kevesen voltak rajta de voltak szóval nem garázsmenet...

elvileg ott volt a megállója ahol én álltam és vártam megvoltak páran azt meg se állt. van egy másik megálló ahol még ha egy busz mögött is megállna akkor ott kinyitja oké de van aki nem látta ép akkor előre ment és ott is kinyitotta amit itt is szabályos lehetne de nem...érted fogtam a kezemben a bérletet azt száguld el :D...sokszor meg család mondja hiába jeleztek tovább vitte őket egy megállóval ahonnan sokat kell vissza szóval ja és még őket szidta le mert megmerték nyomni a vészjelzőt pedig ez lehet vészhelyzet..sofőr meg a hülye "de megnyomta a vészjelzőt" mint papagáj...nem volt képes megállni pedig jeleztünk...

2021. jan. 13. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!