Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jobb ötletet tudsz...

Milyen jobb ötletet tudsz ennél Dél-Budapest közlekedési problémáinak megoldására?

Figyelt kérdés
A Határ úti metróállomástól egy függővasút indul a Határ úton. A Török Flóris útnál jobbra kanyarodik, aztán rá a Topánka utcára. Végig közvetlenül az út felett menne, nem foglalva további helyet (leszámítva a tartóoszlopokat). A Gubacsi hidat eleve függővasútra tervezetten újítják fel, így azon is elférne helyfoglalás nélkül. A hídon átérve az Ady Endre úton, majd a Kossuth Lajos úton megy és a Szent imre térnél keletre fordul. A Dunába állított tartóoszlopkon híd nélkül átmegy, majd a Leányka utcai lakótelepet érintve délre fordul és a Városháza tér környékén végállomásozik.
2021. jan. 25. 21:05
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan nem értetted meg az "átjárhatatlan rendszerelem" kifejezést, majd leostobázol mindenkit?
2021. jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Pontosítanék: nem vagyok gondolatolvasó, hogy te mit értesz rajta.

Egy biztos, hogy nem voltál képes választ adni a kérdésre, hogy milyen jobb ötletet tudsz. Tehát egyértelműen csak mások kritizálása a célod.

2021. jan. 26. 12:19
 13/57 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy, nem én írtam. #11 volt az első válaszom.

Csak feltűnt, hogy a tudatlanság találkozik a kioktató stílussal.

A válaszoló teljesen jól leírta, csak te nem érted.


Az átjárhatatlan rendszerelem azt jelenti nagyvonalakban, hogy nem kompatibilis és nem kapcsolódhat össze másik rendszerelemmel. Tehát nem tudja a pályát igénybe venni egy másik eszköz és nem tud az adott eszköz más pályán üzemelni. Nem csak azért, mert nincs összeköttetés, hanem, mert fizikailag sem alkalmas rá. Tehát pl. a H5 és H6 HÉV átjárhatatlan, mert fizikailag nincs összekötve a két pálya (remélem tényleg nincs és nem mondok hülyeséget) hiába lenne esetleg a szerelvény alkalmas mindkét vonalon közlekedésre. Fordítva is igaz. Pl. a budai fonódó hálózat nem átjárható a Combino számára. Mert bár a pályák össze vannak kötve, a jármű nem tud végigmenni a pályán (Ismét hasra mondtam a két vonalat, simán lehet, hogy pont átfér a fonódó szakaszon, de tuti van olyan vonal, ahol fizikailag nem fér át pl. Lánchíd alagút)


#11

2021. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:

Ez megint egy olyan dolog, ami csak akkor szempont számotokra, ha lehet vele engem kritizálni.

A Gellért hegyi siklónál semki nem rinyál, hogy átjárhatatlan (és még felesleges is). Ott megy a mély egyetértés köztetek és a szakmabeliek között.

2021. jan. 26. 14:52
 15/57 anonim ***** válasza:

Ez nem a te kritikád, hanem a nonszensz ötletedé.

Rossz példát hozol, mert a sikló teljesen más viszonyok között üzemel. Míg te a kvázi "sík" terepre tennél le egy olyan rendszerelemet, ami semmivel sem kompatibilis.

2021. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Nem értem az összefüggést. Azért kell kompatibilisnek lennie, mert sík terepen van?
2021. jan. 26. 15:09
 17/57 anonim ***** válasza:

Kezdetben szeretném tisztázni: 8-as válaszoló vagyok, ez a második válaszom.

Egy sikló, ami a hegyoldalon közlekedik egyszerűen nem lehet átjárható (most arról lehet vitatkozni, hogy van-e értelme, turisztikailag mindenképp). Nem alkalmas oda ugyanaz a jármű, mint ami a rakparton rója a síneket. Viszont a Határ út és a Városház tér között simán közlekedhet pont ugyanaz, mint bármelyik másik villamosvonalon (kivéve hosszú CAF, Combino). Ha egyébként nem indokolt, akkor nem érdemes egy teljesen új üzemet kialakítani, amin csak és kizárólag az odavaló jármű tud közlekedni.

2021. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
És hogy megy át a Dunán a villamos?
2021. jan. 26. 15:46
 19/57 A kérdező kommentje:

"Ha egyébként nem indokolt, akkor nem érdemes egy teljesen új üzemet kialakítani, amin csak és kizárólag az odavaló jármű tud közlekedni."


Így van, egyáltalán nem indokolt kialakítani a siklót, amit az év felében alig fognak hasznalni.

2021. jan. 26. 15:48
 20/57 anonim ***** válasza:
100%
18: a tervezett hídon.
2021. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!