Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Felsőoktatási bérlet érvényes...

Felsőoktatási bérlet érvényes közoktatási diákigazolvánnyal?

Figyelt kérdés

Múltkor automatából vettem havi bérletet és siettem is, az automata is lassú volt, ezért véletlenül figyelmetlen voltam és felsőoktatási bérletet vettem, pedig közoktatásban (gimnáziumban) tanulok. A diákigazolványom számát jól adtam meg, és ez a két bérletfajta ugyanannyiba is kerül.

Így megbüntethetnek vagy ez így érvényes? Ha nem érvényes, mit lehet tenni? Mit tanácsoltok?

Előre is köszi a válaszokat!


2021. febr. 2. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ügyfélközpontot keress meg.
2021. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Futottam bele ilyenbe én is véletlenül, de fordítva, közoktatásit vettem pedig felsőoktatásban voltam. Egy BKK-ellenőr ellenőrzéskor azt mondta hogy figyeljek oda, mert nem szabályos, de nem kekeckedett mert végülis ugyanannyit fizettem és jogosult voltam.
2021. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, érvényes. Fordítva viszont nem, közoktatási bérlet nem érvényes felsőoktatási diákkal. Ennek az a logikája, hogy elvileg a közoktatásin van nagyobb kedvezmény, bár jelenleg azonos az áruk.
2021. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!