Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest bérlettel melyik...

Budapest bérlettel melyik vonatok használhatók?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Általánosságban azokon használható, amikre nem kell helyjegy.

Viszont a pótjegyes vonatokra a pótjegyet meg kell venni mellé.

A személyvonatokon minden további nélkül érvényes.

2021. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kivételtől eltekintve azok, amiknek valamilyen viszonylatszáma van (G43, S80, Z70 stb). Viszont fontos, hogy csak Budapest határán belül érvényes a bérlet, azon túl szükség van jegyre.
2021. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a metrópótlás ideje alatt bármilyen vonat a Nyugati és Ferihegy között - a szegedi IC-ken a gyorsvonati rész, a debreceni IC-ken a másodosztályú helyek, ha azok nem foglaltak természetesen.
2021. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezért utáltam mindig is vonattal közlekedni. Ha bemegyek a Sparba, ott csak le kell szednem a polcról amit akarok. Ellenben ha vonattal akarok utazni olyan kérdésekre kell válaszolnom, amiket nem is értek. Fogalmam sincs mi a pótjegy, mi a helyjegy. Mindegy, szarok rá, inkább kerülök BKV-val.
2021. febr. 7. 14:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Felmész a máv oldalára, beírod a viszonylatot, majd amelyik járat mellett van kis fekete rombusz, azt használhatod Bp-bérlettel.
2021. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is ezt csináltam. Beírtam honnan hova és mikor. Kiadta az összes járatot a beállított időponttól kezdve. Itt ha rákattintottam a nekem megfelelő járatra, akkor semelyik állomás mellett nem volt rombusz. De ha fél órával később mennék, akkor már Kunszentmiklóstól is van rombusz az összes állomás mellett.
2021. febr. 7. 15:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi kérdező, nem benned van a hiba.

Nézd meg, hogy más is mit szenved:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

Majd a legvégén kiderül, hogy le kell szállnia a vonatról és felszállnia a következőre, mert csak így szabályos.

2021. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira nem bonyoult ez.


1.döntés: Van S, Z, G kezdetű számjelzése a vonatnak? Igen - érvényes a Budapest-bérleted. Nem:


2. döntés: valahol Nyugati es Ferihegy között utazol? Igen - érvényes a Budapest-bérleted. Nem:


3. döntés: Hajlandó vagy a bérleted ellenére valamilyen többletdíjat fizetni? Nem - nem utazol az adott vonattal, Igen - megveszed MÁV appban az adott vonatra a Budapest-bérlettel feltételt igazra állítva kiadott legolcsóbb árú jegyet.

2021. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten belüli utazásra ma már csak a Budapest-Keleti - Ferencváros - Budapest Kelenföld útvonalon közlekedő Expressz, Intercity, Eurocity, Euronight, Railjet Xpress vonatokat, valamint a szintén erre közlekedő Dacia nemzetközi gyorsvonatot nem használhatod. A többi "tiltott" vonat (miskolci és békéscsabai intercityik) egyébként sem áll meg Budapesten a Keleti pu.-n kívül így nem jöhet számításba.


Ugyanakkor egyes, intercity kocsikat is továbbító vonatokon csak a helyjegy nélkül igénybe vehető kocsikba szállhatsz fel Budapest Bérlettel.


Más a helyzet, ha Budapesten túli utazás részbeni fedezésére használnád a Budapest-bérletet, erre több korlátozás is vonatkozik.

2021. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Budapesten belüli utazásra ma már csak a Budapest-Keleti - Ferencváros - Budapest Kelenföld útvonalon közlekedő Expressz, Intercity, Eurocity, Euronight, Railjet Xpress vonatokat, valamint a szintén erre közlekedő Dacia nemzetközi gyorsvonatot nem használhatod."


Hát amit én néztem, az Kunszentmiklós felől megy a Keletibe és nem jelölték rajta, hogy igénybe vehetném Budapest bérlettel.

És igaza van az előző válaszolónak, ha a fél órával későbbi S jelűvel mennék, akkor már igénybe tudnám venni.

2021. febr. 7. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!